Reklam
Reklam

SİNEMADA BU HAFTA (29 Nisan 2016)

VİZYONA GİREN YENİ FİLMLER: Emicem hospital (Yerli film); Magi; Bay Doğru (Mr. Right), Kurdun Uyanışı (Le Dernier Loup), Kadere tutsak (Yerli film), Yeni Ahit (Le Tout Nouveau Testament), Ratchet & Clank (Yabancı animasyon), Özel Bir Gün (Mother’s Day), Brooklyn (yabancı film),

SİNEMADA BU HAFTA (29 Nisan 2016)
  • 29.04.2016
  • 1.493 kez okundu
Reklam

29 Nisan 2016 Cuma Filmleri

Hazırlayan: Tuncay Şerif

tuncayserif@gmail.com

sinema@kulturgazetesi.com

kultursanat@kulturgazetesi.com

 

***

 

Emicem Hospital

Tür : Komedi

Süre: 98 Dak.

Yönetmen : İsmet Eraydın

Senaryo : İsmet Eraydın

Oyuncular : Wilma Elles,  Sinan Bengier,  Ali Erkazan,  Merve Akaydın,  Selahattin Çakır

Yapımcı: Hamsimedya Prodüksiyon

Dağıtım: Chantier films

Filmin konusu:

Selo, Emicesi Cemal’in açtığı Emicem Hastanesi’nde çalışırken yakın arkadaşları Adem ve Dursun’la ekstra işler de yapmaktadırlar. Emicem Hastanesi’nin uluslararası bir seviyeye çıkması için Almanya’dan yönetici getirtilir. Almanya’dan gelen Ingrid Hanım, hastanede Alman disiplinini uygulamaya çalışır. Alman disiplini ile Karadeniz inadı arasında uyuşmazlık olunca komik olaylar yaşanmaya başlar.

***

HAFTANIN DİĞER FİLMLERİ

Magi

Amerikalı gazeteci Olivia, Türkiye’de yaşayan kızkardeşi Marla’nın acil çağrısıyla İstanbul’a gelir. Hamile olan Marla, Olivia’nın geldiği gece bir cinayete kurban gider. Polis, cinayetin, Marla’nın boşandığı eşi tarafından işlendiğini delilleriyle ortaya koyar.  Fakat Oliva kız kardeşinin İstanbul’un başka semtinde, farklı bir kimlikle ikinci bir hayat sürdüğünü öğrenir. Oliva bu garip durumu çözmek için gazeteci refleksiyle araştırmalarını genişleterek devam ettirir.

Hasan Karacadağ’ın yönettiği korku gerilim türündeki filmde başlıca rollerde Michael Madsen, Stephen Baldwin, Brianne Davis ile Lucie Pohl rol alıyor.  Magi, Mars Dağıtım dağıtımıyla TAFF Pictures tarafından vizyona çıkarılıyor.

Bay Doğru

Hiperaktif davranışlar sergileyen Martha, son ayrılığından sonra çılgına dönmüştür. Profesyonel bir suikastçi olan Francis ile tanışır. Martha bu tehlikeli adamdan etkilenmekten kendini alamamaktadır. Francis’in yaklaşımı ise diğer herkes için çok korkutucu olsa da,  Martha da çılgın olduğundan mükemmel bir eş olmuş gibidirler. Ancak Francis son derece ölümcül bir çılgındır.

Filmin yönetmeni Paco Cabezas. Oyuncular: Sam Rockwell, Anna Kendrick, Tim Roth ile James Ransone.  Bay Doğru (Mr. Right), The Moments Entertainment dağıtımıyla Tanweer Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

 Kurdun Uyanışı

Yıl 1967. Pekinli öğrenci Chen Zhen, çobanlığı öğretmesi için Moğolistan’ın iç kısımlarındaki göçmenlerin arasına gönderilir. Chen’in bu tabi ortamda, özgürlük ve sorumluluk hakkında öğreneceği çok şey vardır. Güneyin modern toplumuyla, kuzeydeki göçmenlerin düşmanı yağmacı kurtlar arasında sıkışmış insanlar ve hayvanlar, yerliler ve istilacılarla mücadele içindedirler. Chen yavru bir kurtu gizlice büyütünce işler karışır.

Filmin yönetmeni Jean Jacques Annaud. Filmde Shaofeng Feng, Shawn Dou, Ankhnyam Ragchaa ile Yin Zhusheng oynuyor. Kurdun Uyanışı (Le Dernier Loup – Wolf Totem), Özen Film dağıtımıyla Umut Sanat – Özen Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Kadere Tutsak

Annesini doğumunda kaybeden Kenan, on yaşındayken de babasının öldürülmesine tanık olmuş ve tek başına kalmıştır. Çocukluk dönemini sokaklarda geçiren Kenan, iki arkadaşı ile beraber gençlik yaşlarına geldiğinde ona ulaşan eski bir aile dostu Kenan ve arkadaşlarının kaderini değiştirecektir. Kendisini acımasız bir dünyanın içinde bulan Kenan, girdiği bu karanlık hayattan kurtulmaya çalışır.

Yönetmen Erdoğan Koç. Oyuncular: Murat Ünaloğlu, Ateş Kantaroğlu, Ümit Sağlam ile Şakir Aydın. Kadere Tutsak, MC Film dağıtımıyla Recstar Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Ratchet ve Clank

Ratchet, Qwark’ın Uzay Muhafızı olmak için takım seçmelerine katılmak istemektedir. Bu sırada galaksinin diğer ucunda, entrikacı kötü adam Drek, Tenemule gezegenini yeni silahı Deplanetizer ile tek atışta yok etmiştir. O gece Ratchet, Drek’in adamlarından kaçan, kısa devre yapmış robot Clank tarafından uyandırılır. Milyonların hayatı, Ratchet ve onun güvenilir metal yoldaşı Clank’in ellerindedir.

Animasyon filminin yönetmeni Kevin Munroe. Ratchet & Clank, The Moments Entertainment dağıtımıyla Tanweer Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Brooklyn

1950’lerde Amerika’nın gelecek vaadlerinden etkilenen genç bir İrlandalı göçmen olan Eilis Lacey, New York şehri için annesinin evini terk eder. Vatan hasretini çekmeye başladığı sırada, Eilis kendini aşkın cezbedici ellerine bırakır. Ancak geçmişi onu bırakmayacaktır. Eilis ya vatanını ya geldiği ülkeyi ve yeni hayatını tercih etmek zorundadır.

John Crowley’in yönettiği filmde Saoirse Ronan, Domhnall Gleeson, Emory Cohen ile Hugh Gormley rol alıyor. Brooklyn, The Moments Entertainment dağıtımıyla The Moments Entertainment tarafından vizyona çıkarılıyor.

Özel Bir Gün

Hayatlarında tek bir ortak noktaları annelik olan bir grup kadının iç içe geçen hikâyelerinin anlatıldığı filmde hamile anneler, bekâr anneler, üvey anneler, çocuklarıyla küs anneler, uzun zamandır kayıp olan anneler ve her türden anne, filmin duygusal göndermesinden paylarına düşeni alıyor. Anneler Günü yaklaştıkça, her biri, her yerdeki annelerin gününü kutlamak için çalışır.

Yönetmen Gary Marshall. Oyuncular: Jennifer Aniston, Kate Hudson, Julia Roberts ile Jason Sudeikis. Özel Bir Gün (Mother’s Day), Pinema Film dağıtımıyla Pinema Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Yeni Ahit

Elinde kozmik bilgiler bulunan gizemli bir adam, karısıyla kızına pek kötü davranmaktadır. 10 yaşındaki masum kızı Ea, bir gün babasına karşı tahammülü tükenir.  Ea babasının en büyük sırrını, yani dünyadaki herkesin öleceği tarihi SMS’ler yollayarak ifşa eder. Ardından da evden kaçıp altı yeni havari bulmaya karar verir.

Yönetmen Jaco Van Dormael. Oyuncular: Benoit Poelvoorde, Catherine Deneuve, François Damiens ile Yolande Moreau. Yeni Ahit (Le Tout Nouveau Testament – The Brand New Testament), M3 Film dağıtımıyla Kurmaca Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ