Reklam
Reklam

Başakşehir’de Balık Festivali coşkusu

Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı’nda yapılan Başakşehir Balık Festivalinde, 20 bin kişiye 6 ton balık ikram edildi.

Başakşehir’de Balık Festivali coşkusu
  • 11.11.2016
  • 3.626 kez okundu
Reklam

Gelenekselleşen ve binlerce kişinin katıldığı Balık Festivali’nde 20 bin kişiye 6 ton balık ikramı yapıldı. Birbirinden renkli görüntülere ev sahipliği yapan festivalde coşku eksik olmadı.

Başakşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Balık Festivali, Kayaşehir Kapalı Pazar Alanı’nda binlerce ilçe sakininin katılımıyla yapıldı. Şenlik havasında geçen festivalde, 20 bin kişiye 6 ton balık ikram edildi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, açılışta yaptığı konuşmada, göreve başlarken her köşesiyle huzur dolu bir beldenin tesisi yolunda kararlı adımlarla yola çıktıklarını belirterek, “Allah’a şükür, huzurlu, keyifli, coşkulu ve kaliteli bir yaşam sözümüzü yerine getirerek yüzleri güldürdük. İlçemizde hayat standartlarını sosyal yaşamın her alanında daha da yükseğe taşımak en büyük gayemiz oldu” dedi.

İlçemizdeki değişimi görünür kıldık

Tüm mahallelerimize aynı hassasiyetle yaklaştıklarını belirten Başkan Uysal, “Halkımızın bizden talep ettiği tesis ve hizmetleri en kısa sürede gerçekleştirmeye çalıştık. Bu amaçla Başakşehir’de bir yandan altyapının modernizasyonuna çalışırken bir yandan da yeni projeler ve tesislerle ilçemizdeki değişimi görünür kıldık. Yatırımlarımızı programlarken sizlerin talebi, ihtiyaçları hep önceliğimiz oldu” diye konuştu.

Erken saatlerde Pazar alanını dolduran Başakşehirlilerin yanı sıra etkinliğe ilçe dışından da yoğun bir katılım gerçekleşti. Vatandaşlarla uzun uzun sohbet eden Başkan Uysal, balık tezgâhına geçerek kendi elleri ile hazırladığı balıkları vatandaşlara ikram etti.

Festivalde coşku eksik olmadı

Birbirinden renkli görüntülere ev sahipliği yapan ve coşkunun eksik olmadığı Balık Festivali’nde çocuklar için sihirbaz gösterileri, maskot gösterileri, yarışmalar ve Karadeniz halk oyunları ekibi de sahne aldı.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ