Reklam
Reklam

RESSAM SÜLEYMAN KARAKUL’UN RESİMLERİ

Resimlerinde Anadolu kırsalındaki emek ve estetik birlikteliğini yansıtan Ressam Süleyman Karakul’un resim sergisi, Bayındır Levent Tıp Merkezi ve Şeli Art Project işbirliğiyle 16 Eylül 2016 tarihine kadar sergilenecek.

RESSAM SÜLEYMAN KARAKUL’UN RESİMLERİ
  • 08.06.2016
  • 4.290 kez okundu
Reklam
Ressam Süleyman Karakul ile doğanın büyülen güzelliklerine yolculuk
ressam süleyman karakul11116 Eylül 2016 tarihine kadar İstanbullu sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Sağlık sektörünün öncü ve lider markası Bayındır Sağlık Grubu’nun sanata desteği aralıksız devam ediyor. Resimlerinde Anadolu kırsalındaki emek ve estetik birlikteliğini yansıtmaya çalışan, kırsal kesim insanlarını tuvaline taşıyan Ressam Süleyman Karakul, doğadan izlenimler sunduğu muhteşem resimleriyle sanatseverlerle buluşacak. Süleyman Karakul’un “Emek, Hareket ve Renk” adlı resim sergisi, Bayındır Levent Tıp Merkezi ve Şeli Art Project işbirliğiyle 16 Eylül 2016 tarihine kadar İstanbullu sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Resimlerinde, Anadolu kırsalındaki emek ve estetik birlikteliğini vurgulamaya çalışan Karakul, bu anlayışını yatay çizgisellikle, dikey figür ve manzara motiflerini kaynaştırarak gösteriyor. Işık-gölgeyi sıcak ve soğuk renklerle, pasajları yoğun bir biçimde kullanarak yansıtıyor. Doğayı gökkuşağındaki renk dizgesiyle ele alarak renklendiren Karakul, yeryüzünün doğal yapısını grafiksel bir anlatımla başkalaştırarak yorumluyor. Figürler ve manzara motifleri, toprakla kaynaşarak onun bir parçası olduğunu gösteriyor.
Süleyman Karakul Hakkında
Süleyman Karakul, Gazi Eğitim Enstitüsü Resim Bölümünden 1974’te mezun oldu. 1986’da Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Grafik Ana Sanat Dalında lisans eğitimini tamamladı. Uzun yıllar resim öğretmenliği yaptıktan sonra 2001’de emekli olan sanatçı aynı zamanda reklam grafiği, kitap, dergi kapakları düzenlemesi ve karikatür gibi alanlarda da uğraş verdi.
Çok sayıda karma sergiye katılan sanatçı, 38 kişisel sergi açtı. 68’liler Vakfı 30. Yıl Etkinlikleri Resim Emek Ödülü’nü ve SAKÜDER 2015 Özel Sanat Ödülü’nü aldı. Birçok koleksiyonda eserleri bulunan sanatçı, halen kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ