Reklam
Reklam

Dünya Turizm Forumu’nun ikinci ayağı Rusya’da yapılacak

ilk ayağı Antalya’da gerçekleşen World Tourism Forum’un ikinci ayağı, 19 Ocak’ta Russia Summit ile Rusya’da bölgesel zirveler olarak devam edecek.

Dünya Turizm Forumu’nun ikinci ayağı Rusya’da yapılacak
  • 03.01.2017
  • 46.210 kez okundu
Reklam

ilk ayağı Mediterranean Summit 2016 Antalya Belek Regnum Carya Otel’de gerçekleşen World Tourism Forum’un ikinci ayağı, 19 Ocak’ta Russia Summit ile Rusya’da bölgesel zirveler olarak devam edecek. Global turizmin konuşulacağı turizm’in davosu World Turizm Forum ise 16-18 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da turizm’in duayenlerini ağırlayacak.

Dünya Turizm Forumu Akdeniz Zirvesine katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kente gelen yabancı ziyaretçileri müşteri görmekten vazgeçmeleri gerektiğini belirterek “Onları dostumuz olarak görmeliyiz, gönül köprülerine yatırım yapmalıyız” dedi. Dünya Turizm Forumu Başkanı Bulut Bağcı ise 2017 yılından yatırımcılar ve turizmcilerin umutlu olduğunu söyledi. Dünya Turizm Forumu Akdeniz Zirvesi, 15 ülkeden 30 konuşmacı ve 750 kişinin katılımı ile başladı. Moderatörlüğünü BBC World News’in sunucusu Kasia Madera’nın yaptığı oturumlarda sınır güvenliği, turizmin çok kanallı kullanımı, destinasyon düğünlerinde yükselen trendler, seyahat endüstrisi için ödeme sistemlerinde yeni fırsatlar, resort turizminde değişen algılar, Avrupa piyasalarına yeni bakış ve yaklaşımlar, turizm endüstrisinde teknolojik çözümler, büyük spor etkinliklerinin ve MICE’ın destinasyonlara katkıları gibi konular masaya yatırıldı.

 Zirvenin açılışını yapan Dünya Turizm Forumu Başkanı Bulut Bağcı, zirvenin bu sene ikincisini gerçekleştirdiklerini belirterek, Akdeniz’in turizmini konuştuklarını kaydetti. Bağcı, “2017 yılından yatırımcılar ve turizmciler umutlu. Başarılı bir sene geçireceğiz. Türkiye’nin 2023 vizyonu kapsamında neler yapabiliriz, bunun peşindeyiz. Hükümet elinden geleni turizm anlamında yapıyor. Biz sivil inisiyatiflerin de artık, bir şeyler yapması gerekiyor Akdeniz Zirvesi’nin ardından 19 Ocak’ta Moskova’da bir zirve düzenleyeceğiz. Cumhurbaşkanımız himayesinde İstanbul’da Şubat ayında global turizmi değerlendireceğimiz Dünya Turizm Forumu gerçekleştireceğiz. 14 bin yerli ve yabancı ziyaretçinin beklendiği Global Meeting’in ardından Newyork ve Londra’da da yeni projeler gerçekleştireceğiz. Bu süreçte ülkemizin tanıtımı noktasında elimizden geleni yapacağız.” dedi.

“Büyük projeler”

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ise Türkiye’nin son 15 yılda önemli krizler, terör olayları, deprem gibi jeopolotik olaylar, komşularındaki sıcak savaşlar ve siyasi olaylar ile darbe girişimlerine rağmen esnek ve dayanıklı bir ülke olduğunu dile getirdi. Ateş, Türkiye’nin rali gibi büyük projelere imza attığını kaydetti.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ