Reklam
Reklam

Yunus Emre kursiyerlerinden Tiflis’te sergi

Gürcistan’da açılan 63 eserden oluşan sergi, 15 gün boyunca Tiflis Yunus Emre Enstitüsünde ziyaretçilere açık olacak.

Yunus Emre kursiyerlerinden Tiflis’te sergi
  • 01.05.2016
  • 1.864 kez okundu
Reklam

Gürcistan’da Kursiyerlerden Geleneksel El Sanatları Sergisi

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te T. C. Kalkınma Bakanlığı ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle açılan geleneksel Türk el sanatları kursu muhteşem bir sergiyle tamamlandı.

Tiflis Yunus Emre Enstitüsünde düzenlenen törene Türkiye’nin Tiflis Büyükelçiliği Müsteşarı Muteber Kılıç, Tiflis Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Zekeriya Gültekin, sanat eğitmenleri, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı.

Tiflis Büyükelçiliği Müsteşarı Muteber Kılıç serginin açılışında yaptığı konuşmada Türkiye ile Gürcistan arasındaki kültürel ilişkilerinin önemine değinerek böylesi bir sergiye katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. “Bu programa katılan ve emek veren öğretmenlerle uzmanlar, iki ülke arasındaki kültürel ilişkilerde köprü rolü üstlendi. Hepsine teşekkür ederiz” diyen Kılıç, Gürcistan’da Türk el sanatlarına ilginin giderek arttığını vurguladı.

tiflis LEV_222Tiflis Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Zekeriya Gültekin ise projenin gerçekleştirilmesindeki katkılarından dolayı T. C. Kalkınma Bakanlığına teşekkür ederek geleneksel Türk el sanatlarını dost ve kardeş ülke Gürcistan’da tanıtmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “El sanatlarına merakı öteden beri yüksek olan Gürcü el sanatçılarına, yeni sanat dallarını keşfetme ve geliştirme olanağı sunduğumuza inanıyoruz.” dedi.

Programın sonunda 104 kursiyere sertifikaları Kılıç ve Gültekin tarafından verildi.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ