Reklam
Reklam

Ünlü oyuncu Berk Atan TİDER’in iyilik elçisi oldu

Temel İhtiyaç Derneği (TİDER)’in destekçileri arasına katılan ünlü oyuncu Berk Atan da artık iyilik elçisi olarak yardım kampanyalarına doğrudan destek verecek.

Ünlü oyuncu Berk Atan TİDER’in iyilik elçisi oldu
  • 01.01.2019
  • 677 kez okundu
Reklam


Temel İhtiyaç Derneği (TİDER), geniş kapsamlı bakış açısı ile yoksulluğa ve israfa karşı bütünsel mücadele veren, somut çözümler üreten bir sivil toplum kuruluşu olarak yardım faaliyetlerine devam ediyor. Global Foodbanking Network’ün (Dünya Gıda Bankacılığı Ağı) resmi üyesi ve Türkiye’de gıda bankacılığını çatı kuruluşu olan İIDER, uluslararası ödül aldığı DESTEK İK modeliyle ihtiyaç sahibi ailelerin kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlayarak, gıda bankacılığının fayda alanını genişletip; yardım yapılan bireylerin sürdürülebilirlik kapsamında iş sahibi olmalarına da olanak veriyor. TİDER’in destekçileri arasına katılan ünlü oyuncu Berk Atan da artık iyilik elçisi olarak yardım kampanyalarına doğrudan destek verecek.
İyilik elçiliğiyle ilgili Berk Atan: ‘Dünyada 850 milyondan fazla insan açlık sınırında yaşıyor. Dünyada üretilen gıdaların üçte biri çöpe gidiyor. Çöpe giden gıdaların dörtte biri kurtarıldığı taktirde dünyada açlık diye bir şey kalmıyor. TİDER bugüne kadar beş yüz bin kilodan fazla gıdayı kurtardı, kurtarılan gıdalar da destek marketlerde ve aş evlerinde seksen binden fazla ihtiyaç sahibine ulaştı. Yeni yılda ihtiyaç sahipleri için yapılacak 25 TL bağış ile bir çocuğun sağlıklı beslenme koşullarına ulaşmasına hepimiz yardımcı olabiliriz. Yapılacak bağışlar sonucunda ben de bu iyilik hareketinin bir parçası olarak beş bağışçı takipçim ile Hayata Sarıl Lokantası’nda yemek yiyeceğim. Hepimiz biliyoruz ki dünya iyilikle dönüyor bu yüzden herkesi yardıma davet ediyorum’ dedi.
Faaliyetleriyle ihtiyaç sahiplerine umut ışığı olan TİDER, gönüllüleri, iyilik elçileri ve bağışçılarıyla yardımlarına devam edecek.

TİDER Hakkında;
Temel İhtiyaç Derneği (TİDER), gıda bankacılığına geniş kapsamlı bir bakış açısı getirerek yoksulluğa ve israfa karşı bütünsel bir modelle mücadele veren ve somut çözümler üreten bir sivil toplum kuruluşudur. Kurduğu “Destek Marketler”in raflarında israftan kurtardığı kullanılabilir durumdaki gıda, temizlik ürünü ve kıyafetleri yoksulluk sınırındaki ailelerle paylaşan TİDER, Global Foodbanking Network (Dünya Gıda Bankacılığı Ağı) tarafından ödüllendirilen özgün modeliyle ihtiyaçlı ailelerin kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlıyor: Aile bireyleri arasında çalışmak isteyenlerin iş bulmaları veya kendi işlerini kurmaları için onlarla birlikte çalışıyor, yaşadıkları diğer sorunlar için ise bireyleri işbirliği yaptığı, alanında uzman STK’lara ve kamu kuruluşlarına yönlendirerek kalıcı çözümlere erişmelerini olanak sağlıyor. Yoksulluğun beraberinde getirdiği sorunların yalnızca temel ihtiyaç ürünleri eksikliği ile sınırlı kalmadığının farkında olan TİDER, gıda bankacılığının fayda alanını genişleterek ortaya koyduğu bu modeli Türkiye’de ve giderek dünyada yaygınlaştırma sorumluluğuyla hareket etmektedir.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ