Reklam
Reklam

Mersinliler kitaba akın etti

CNR Yenişehir Fuar Merkezi’nde 25 Kasım’da kapılarını açan fuar, ilk iki gününde 46 bin kitapseveri ağırladı.

Mersinliler kitaba akın etti
  • 26.11.2017
  • 2.582 kez okundu
Reklam

CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık, Basın Yayın Birliği tarafından, Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle düzenlenen CNR Mersin Kitap Fuarı, ilk iki gününde 46 bin kitapseveri ağırladı. Mersin ve çevre illerin yoğun ilgisi ile CNR Yenişehir Fuar Merkezi’nde devam eden fuarda, 150 bin ziyaretçi hedefleniyor.

Mersin ve bölgesinin en önemli kültür etkinlikleri arasında yer alan 3. CNR Mersin Kitap Fuarı, kitapseverlerin yoğun ilgisi ile devam ediyor. CNR Yenişehir Fuar Merkezi’nde 25 Kasım’da kapılarını açan fuar, ilk iki gününde 46 bin kitapseveri ağırladı. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık ve Basın Yayın Birliği tarafından, Mersin Valiliği ile Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle organize edilen fuarda, 150 bin ziyaretçi hedefleniyor. Özel indirimli satışların uygulandığı, ücretsiz olarak ziyaret edilebilin fuar, 250’nin üzerinde yayınevi ve 450 markanın katılımı ile düzenleniyor.

Fuarda uzun kuyruklar
Fuarda çocuklara ve gençlere yönelik özel etkinlik alanlarının oluşturulmasının yanı sıra, ünlü yazarların katıldığı seminer, söyleşi, imza günleri ve çeşitli etkinlikler de gerçekleştiriliyor. CNR Mersin Kitap Fuarı’nda yer alan gibi pek çok yayınevi, ünlü yazarların yeni çıkacak olan kitaplarını okuyucuları ile buluşturuyor. Özellikle kitaplarını imzalatmak isteyen gençler ve öğrenciler, fuarın ilk açıldığı sabah saatlerinde uzun kuyruklar oluşturuyor. Son yıllarda yoğun ilgi gören boyama kitaplarından esinlenilerek hazırlanan “Haydi Boyayalım Etkinlik Alanı”na da çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Boyama etkinliğine katılan tüm çocuklar, bir günde 350 civarı sayfayı boyuyor. Çocuklar kendi boyadıkları sayfaları CNR Mersin Kitap Fuarı hatırası olarak yanlarında götürüyor. CNR Mersin Kitap Fuarı’na olan ilgiden memnun kalan yayınevleri, fuarın düzenlendiği daha ilk hafta sonunda kitapların neredeyse tamamını tüketerek, depolarına yeni kitap siparişlerinde bulundular. Fuar, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaretçilerine açık olacak.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ