Reklam
Reklam

Mürüvvet Durak’ın Renklerin ötesinde sergisi

Mürüvvet Durak “Renklerin Ötesinde” Resim Sergisi Beyoğlu Galatea Art Galery’de 12 Nisanda açılıyor.

Mürüvvet Durak’ın Renklerin ötesinde sergisi
  • 06.04.2016
  • 1.498 kez okundu
Reklam

Ressam Mürüvvet Durak Melekler olarak adlandırdığı kadın, insan figürleri ağırlıklı eserlerin birleşiminden oluşan “Renklerin Ötesinde” adlı resim sergisinde, sanat severlerini farklı duyguların etkisiyle karşılıyor. Yaşadığımız dünyanın ve kendi içimizdeki içsel dünyaya toplumsal duygusal etkileşimini ortak bir noktada birleştirerek, farklı yaşam sahnelerini konu alan değişik tekniklerin bir arada kullanıldığı eserlerinin konseptiyle, sanat severleri farklı duygu, algılamalara ve farklı düşsel dünyaya davet ediyor.

12 Nisan 2016 Salı Saat 18:00’de Asmalı Mescit Mh. Sofyalı Sokak. No:12/3 Tünel-Beyoğlunda Galatea Art Gallery’de açılacak sergi 30 Nisana kadar Pazar-Pazartesi günleri hariç 11:00-21:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Sanatçının hocası Abdulkadir Günyaz; “Mürüvvet bir sanat tutkunu; hem de nasıl… Hani bir başka ünlüsü bu alanın, sanki nefes almadan yaşayamam der gibisinden “resim yapmadan yaşayamam” der ya, o da aynen öyle.. Şimdilerde ruhsal hastalıkları olan kişilere sanat yoluyla rehabilitasyon uygularken, bir yandan da sanatını geliştirerek sürdürmenin çabasındadır. Ve işte bu çabaların sonucu bu sergiler..”

Günümüzün son dönemlerde, başarılı işlere imza atan, genç çağdaş sanatçılarından Mürüvvet Durak 1981’de Isparta’da doğdu. Isparta Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde Resim bölümünü 1999’da tamamladı. Özel yetenek sınavını birincilikle kazandığı, Pamukkale Üniversitesi Resim Bölümünden 2004’te mezun oldu. Yaklaşık olarak 20 yıldır sürdürdüğü sanat hayatını, Anadolu’da çeşitli yerlerlerde etnik araştırmalar yaparak konseptini “Semboller ve Nazarlıklar” ile belirlemiş. Yerelden evrensele tüm geçmiş kültürlerin sembolik, mistik kültürel değerlerine özgü öğeleri ve farklı etkileyici duyguları, ifadeleri figürler üzerinde anlamlandıran, kendi özgün yorumuyla eserlerine taşıyarak, sanatseverlerin beğenisini alarak çeşitli ülkelerde yerli ve yabancı koleksiyonerlere eserleri ulaşmış.

 

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ