Reklam
Reklam

Barış Manço Sergisi Ankara’da

Next Level Alışveriş Merkezi’nde 29 Ocak’ta başlayacak sergide, Barış Manço’nun Kuzey Kutbuna uzanan yolculuğundan Borneo Adası seyahatine kadar birçok fotoğrafı yer alıyor.

Barış Manço Sergisi Ankara’da
  • 27.01.2016
  • 1.891 kez okundu
Reklam

BİR EFSANE’NİN SERGİSİ; “ERKMEN SAĞLAM’IN OBJEKTİFİNDENBARIŞ MANÇO ile 7’DEN 77’YE FOTOĞRAFLARI SERGİSİ”

BARIŞ MANÇO SERGİSİ ÜNYAYI DOLAŞACAK

Halil ÖnürbarIŞ man111

Usta sanatçı Barış Manço aramızdan ayrılışının 17. yılında fotoğraflarından oluşan sergi ile Next Level’da anılacak. “Adama Olacak Çocuk” nostaljisinin de yaşatılacağı sergide Barış Manço’nun seyahatlerinden oluşan çok özel fotoğraflar sergilenecek.

Türk televizyon yayınlarının eşi olmayan bir efsanesidir “Barış Manço ile 7’den 77’ye Programı”. 1988 yılında başlayan 1997 yılında sonlanan ama hiç eskimeyen ve 28 sene sonra bugün hala hafta sonları TRT’de tekrarları izlenen bir efsane program.

Süreç içinde 140 farklı ülkeyi dolaşarak Ekvator’dan Kutuplara yaklaşık 800 bin km’den fazla yol giden, Türkiye’yi ve dünyayı karış karış gezerek, Türk Kültürünü dünya kültürü ile buluşturan, dünya kültürlerini ve dünyanın neresinde ne yaşanıyorsa Türkiye’ye tanıtan “Barış Manço ile 7’den 77’ye Programı” örneği olmayan bir televizyon efsanesidir.

Bu efsane TV programının yayına girişinin 25’inci yılı nedeniyle programın yapımcısı ve yönetmeni Erkmen Sağlam dünyanın dört bir yanında çektiği fotoğraflarla ilk olarak “Milli Saraylar Müzesi Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde” bir sergi açmıştı. 7’den 77’ye ekibi bu kez, Deepart organizasyonu ile Barış Manço ile 7’den 77’ye Fotoğrafları Sergisini ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında sergilemeye başlıyor.

Alt yazılı fotoğraflarıyla belgesel nitelikli “Erkmen Sağlam’ın Objektifinden Barış Manço ile 7’den 77’ye Fotoğrafları Sergisi” yurt içinde ve yurt dışında ülkemiz kültürünün tanıtımına bu sergiler aracılığıyla katkı sağlamayı sürdürecek.

Adeta bir turne niteliği olan sergiler zincirinin ilk durağı Ankara Next Level Alışveriş merkezi olacak. 29 Ocak’ta başlayacak sergi 15 Şubat’a kadar Next Level ziyaretçileri ile buluşacak. Sergide, Barış Manço’nun Kuzey Kutbuna uzanan yolculuğundan Borneo Adası seyahatine kadar birçok fotoğrafı yer alıyor. Son “Kuru Kafa Avcısı” ile tanışan Barış Manço’nun ilginç fotoğraflarının yer aldığı “Barış Manço ile 7’den 77’ye fotoğrafları Sergisi” ile usta sanatçı aramızdan ayrılışının 17. yılında Next Level’da anılacak.

Açılış programı kapsamında 7’den 77’ye görüntüleri davetliler ile paylaşılacak. Mançoloji albümünün aranjörü Eser Taşkıran yönetiminde 24 Ayar eşliğinde 7’den 77’ye şarkılarıyla Meltem Taşkıran konser verecek. Mine Abla’nın piyanosu eşliğinde “Adam Olacak Çocuk” nostaljisinin tekrar yaşatılacağı etkinlikte çocuklar şarkılar söyleyerek yarışacak.

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ