Reklam
Reklam

YANNİ’DEN EXPO 2016’DA MUHTEŞEM KONSER

Dünyaca ünlü sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapan EXPO 2016 Antalya’da, Yunan piyanist ve besteci Yanni konser verdi.

YANNİ’DEN EXPO 2016’DA MUHTEŞEM KONSER
  • 23.09.2016
  • 1.016 kez okundu
Reklam

Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Yanni, EXPO 2016 Antalya kongre merkezinde konser verdi. Performansıyla büyük beğeni toplayan ve dinleyenleri kendine hayran bırakan Yanni, konser öncesinde EXPO 2016 Antalya sergi alanında kendisine adanan 173 yıllık zeytin ağacına su verdi. Zeytin’in altın kadar değerli bir ağaç olduğunu söyleyen Yunan piyanist, “Zeytin ağaçları barışın en önemli sembolleri. Onur duydum” dedi.

 Dünyaca ünlü sanatçıların konserlerine ev sahipliği yapan EXPO 2016 Antalya’da, Yunan piyanist ve besteci Yanni konser verdi. Ünlü piyanist, EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi’ndeki konseri öncesinde EXPO Tepesi’ne Bursa’dan transplantasyon yöntemiyle alana getirilen 173 yıllık zeytin (Olea europaea) ağacına su verdi.

 Ağacın etrafını gezerek sulayan Yanni, Yunanistan’ın güneyinde yer alan Kalamata’da doğduğunu ve orada yüzbinlerce zeytin ağacı olduğunu belirterek, “Bu nedenle zeytin ağacı hakkında çok şey biliyorum. Bu ağaç, altın kadar değerli. Antik çağlardan bu yana bu ağaç insanların her şeyi, çok kullanışlı ve önemli. Zeytin ağacı her şey demektir. 200-300 yıl hatta daha uzun yaşarlar. Dünyanın birçok yerinde ağaç diktim hatta barış tohumları ektim. Çok onur duydum” dedi. Yanni kendisine bu ağacın hediye edilmesinde duyduğu mutluluğu ise Türkçe “Teşekkürler” diyerek anlattı.

 SOSYAL MEDYA HESABINDA PAYLAŞTI

Yanni, kendi sosyal medya hesapları için yaptığı çekimde ise şunları söyledi;

“Elimde su tutuyorum. Bu ağaç, bana EXPO 2016’da Türk insanları tarafından adandı. Bu ağaç 173 yıllık bir zeytin ağacı. Gövdesi çok geniş. Çok sembolik ama ağacı suluyorum şimdi. Bu benim için çok büyük bir onur. Burada olduğum için çok mutluyum. Çok güzel bir gün benim için.”

Yanni ağaç dikiminin ardından konser performansı öncesinde de çocuklarla buluştu. Yaşlar 3 ile 9 arasında değişen çocuklarla piyano çalan ve onlarla sohbet eden ünlü piyanist, birlik mesajları verdi.

 MÜZİĞİ VE PERFORMANSIYLA BÜYÜLEDİ

İlham veren müzikleri ve besteleriyle new age müziğin yaratıcılarından, Grammy ödüllü Yanni, Kongre Merkezinde verdiği konserde müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Şarkılarında dünyanın her kültüründen ezgiler barındıran Yanni, romantik aşkları anlatan müziğinin yanı sıra özel performansları ile de beğeni topladı. Konserde Yanni’ye vurmalı, üflemeli ve yaylı çalgılardan oluşan kalabalık bir orkestra da eşlik etti. Yanni, eski bestelerinin yanı sıra bu yılın başında piyasaya çıkan “Sensuous Chiil” isimli albümünde yer alan bestelerini de çaldı.

Dünya çapında milyonlarca hayranı ve unutulmaz konser performanslarıyla uluslararası bir fenomen haline gelen Yanni, EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği konserde de muhteşem performansıyla müzikseverleri büyüledi.

EXPO 2016 Antalya, sürpriz konserler, sergiler, uluslararası sempozyumlar, çocuk kongreleri, sahne sanatları ile kentin sosyal ve kültürel hayatına renk katmaya devam edecek.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ