Reklam
Reklam

SİNEMADA BU HAFTA (11 Mart 2016)

VİZYONA GİREN YENİ FİLMLER: Uyumsuz Serisinden: Yandaş(The Divergent Series: Allegian), Hasret (Sehnsucht), Kolpaçino: 3. Devre (Yerli film), Roma’da Aşk Başkadır (All Roads Lead to Rome), Naciye (Yerli Film), Annemin Yarası (Yerli film)

SİNEMADA BU HAFTA (11 Mart 2016)
  • 11.03.2016
  • 882 kez okundu
Reklam

11 Mart 2016 Cuma Filmleri

Hazırlayan: Tuncay Şerif

tuncayserif@gmail.com

sinema@kulturgazetesi.com

kultursanat@kulturgazetesi.com

 

HAFTANIN FİLMİ

Uyumsuz Serisinden: Yandaş

Orijinal adı: The Divergent Series: Allegian

Diğer Adı :  Allegiant: Part 1, Allegiant: Part I

Tür: Bilim Kurgu,  Aksiyon,  Romantik

Süre: 120 Dk.

Yapım: 2016 – ABD

Yönetmen: Robert Schwentke

Senaryo: Akiva Goldsman,  Stephen Chbosky,  Brian Duffield,  Bill Collage,  Adam Cooper

Oyuncular: Shailene Woodley,  Theo James,  Zoe Kravitz, Naomi Watts,  Maggie Q,  Jeff Daniels, Miles Teller

Yapımcı : Lucy Fisher,  Douglas Wick

Dağıtım:  The Moments Entertainment

Filmin Konusu:

Tris (Shailene Woodley) ve Four (Theo James) yaşadıkları Chicago şehrini çevreleyen duvarların ötesine kaçmak zorunda kalmışlardır. Böylece doğduklarından beri hiç yaşadıkları, tüm aile ve arkadaşlarının bulunduğu şehri terketmişlerdir. Ancak dışarıda karşılaştıkları şeyler, gerçeklikle ilgili kafalarındaki bütün bildikleri düşünceleri yıkacaktır. Kendilerini insanlığı yok edecek bir savaşın içinde bulurlar. Tris ve Four, taraflarını seçmek zorundadırlar. Ve insanlığın geleceğini kurtarabilmek için çabuk olmalı, birçok fedakârlıklar yapmaya hazırlanmalıdır.

 

HAFTANIN DİĞER FİLMLERİ

Hasret

Almanya’da, pek de izlenmeyen bir televizyon kanalı, belgesel çekmeleri için ufak bir film ekibini İstanbul’a gönderir. Ekip, şehre ayak bastıkları andan itibaren röportajlara başlar. İstanbul’un çeşitli mahallelerini gezip, oranın enteresan sakinlerini tanırlar: Her dilden, ırktan, görüşten farklıfarklı karakterlere rastlarlar. Her birinin kendine göre bir dünyası vardır.  Yıkılan mahalleler, kaçak göçmen işçiler, farklı din ve cemaatler; ve eşsiz bir hüzün. İstanbul kozmopolit dünyaya açılan kapı gibidir.

Filmin yönetmeni Ben Hopkins. Belgesel üründeki film, Hasret (Sehnsucht), M3 Film dağıtımıyla Mars Production tarafından vizyona çıkarılıyor.

***

Kolpaçino: 3. Devre

Özgür, karısı Cemile’den ayrılmıştır. Tam bu karışık dönemde bir de babası Kudret, vefat eder. Özgür, oturduğu villayı eskiden olduğu gibi filmcilere kiraya vermekte ve oradan gelen para ile geçinmektedir. Sese takıntılı, biraz filozof ama çoğu zaman deliliğin sınırlarında gezen“Başkan” lakaplı mafya babasının adamlarından birinin telefonu Özgür’ün telefonuyla karışır, Başkan’a gitmesi gereken paralar Özgür’e gider ve işler karışır.

Filmin yönetmeni Şafak Sezer. Oyuncular:  Aydemir Akbaş, Erkan Petekkaya, Şafak Sezer, Ali Çatalbaş. Kolpaçino: 3. Devre, UIP Filmcilik dağıtımıyla Film İstanbul tarafından vizyona çıkarılıyor.

***

Roma’da Aşk Başkadır

Bekar anne Maggie, kızı Summer İtalya tatiline çıkmaya karar verir. Gençliğinin geçtiği Toskana’ya vardıklarında ilk aşkı Luca ile karşılaşan Maggie, onun evli olmadığını öğrenince heyecanlanır. Hemen New York’a dönmek isteyen Luca’nın annesi Carmen ve Summer, işbirliği yaparak gizlice Roma’ya kaçarlar. Maggie ve Luca da onları aramak üzere Roma’ya doğru yollara düşer.

Filmin yönetmeni Ella Lemhagen. Oyuncular:  Sarah Jessica Parker, Raoul Bova, Claudia Cardinale, Rosie Day. Roma’da Aşk Başkadır (All Roads Lead to Rome), Bir Film dağıtımıyla Fabula Films tarafından vizyona çıkarılıyor.

***

Naciye

Her kadının kendine ait bir odaya ihtiyacı olması gibi Naciye’nin de kendine ait bir yere ihtiyacı var. Adadaki ev onun “güvenli” sığınağı. O evi ve içindekileri kanının son damlasına kadar koruyacak. Bengi’nin kocası ondan habersiz kiraladığı adadaki eve hafta sonu için kalmaya giderler.  Kocasıyla ilişkileri karışık olan Bengi ise hamiledir. Bengi ile Naciye o evde karşı karşıya gelirler. Kritik olaylar gelişir.

Yönetmen Lütfü Emre Çiçek. Oyuncular: Derya Alabora, Esin Harvey, Görkem Mertsöz ile Erdoğan Ünlü. Naciye, Chantier Films dağıtımıyla Sonbay Sanat ve Prodüksiyon Ltd. tarafından vizyona çıkarılıyor.

***

Annemin Yarası

Salih on sekiz yaşına geldiğinde kaldığı yetimhaneyi terk eder. Kayıp ailesini bulmak üzere yollara düşer. Babasını ararken bir çiftlikte işe başlar. Hiç beklemediği bir anda hayalindeki yuvayı bulmuştur. . Salih geçmişinden kurtulup bu yuvada mutlu olabilecek midir? Unutulmuş bir maziyle birbirine bağlanan iki ailede heyecan ve tansiyon yükseldikçe yeni bazı sırlar da su üstüne çıkar.

Filmin yönetmeni Ozan Açıktan. Oyuncular: Ozan Güven, Meryem Uzerli, Belçim Bilgin ile Okan Yalabık. Annemin Yarası, Mars Dağıtım dağıtımıyla BKM Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

 

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ