Reklam
Reklam

SİNEMADA BU HAFTA (8 Nisan 2016)

VİZYONA GİREN YENİ FİLMLER: Cesur Horoz (Un Gallo Con Muchos Huevos – Rumble Rooster), Yeniden Başla (Demolition), Ölümcül Oyun (Ich Seh Ich Seh – Goodnight Mommy), Ölüm Emri (Eye in the Sky), Azem 3: Cin Tohumu, Kızkaçıran (Yerli film), Küçük Esnaf(Yerli film), 91.1 (Yerli film), Baba Mirası (Yerli film), Zoolander 2, Türk Lokumu (Yerli film)

SİNEMADA BU HAFTA (8 Nisan 2016)
  • 08.04.2016
  • 896 kez okundu
Reklam

08 Nisan 2016 Cuma Filmleri

Hazırlayan: Tuncay Şerif

tuncayserif@gmail.com

sinema@kulturgazetesi.com

kultursanat@kulturgazetesi.com

 

CESUR HOROZ

Tür: Animasyon

Yönetmen: Gabriel Riva Palacio Alatriste, Rodolfo Riva Palacio Alatriste

Dağıtım: The Moments Entertainment

İthalat: Tanweer Film

Cesur Horoz’un konusu:

Genç horoz Toto’nun, arkadaşları, ailesi ve tanıdıklarıyla birlikte yaşadığı yer yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Bunun üzerine genç horoz Toto, tüm tanıdıklarını ve kendisini sevenleri ikna ederek büyük bir direnişe hazırlanır. Toto kendisinden çok daha cüsseli bir rakibiyle yapacağı boks maçını kazanmalıdır. Maça hazırlanmaya başlar. Hep birlikte kararlı bir mücadeleyle yaşadıkları yeri savunacaklardır.

HAFTANIN DİĞER FİMLERİ:

Yeniden Başla

Eşini trafik kazasında kaybeden yatırım uzmanı Davis Mitchell, duygusal bir çöküntü yaşamaktadır. Davis, giderek kontrolünü yitirmektedir. Bir gün parasını kaptırdığı otomatı üreten şirkete bir şikayet mektubu yazan Davis, şirketin müşteri temsilcisi Karen ile tanışır ve hem Karen hem de Davis tekrar hayata sıkı sıkıya sarılmaya başlarlar. Yönetmen Jean Marc Vallee. Oyuncular:  Jake Gyllenhaal, Naomi Watts, Chris Cooper ile Judah Lewis.  Yeniden Başla (Demolition), Bir Film dağıtımıyla Fabula Films tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

 Ölümcül Oyun

9 yaşındaki ikizler Lukas ve Elias, estetik bir operasyon geçirdikten sonra yüzü bandajlı bir şekilde eve dönen annelerinin gerçek anneleri olup olmadığından şüphelenmeye başlar. Ancak kasabadan uzakta, ormanlık bir alanda olan evlerinde yardım edecek kimse yoktur. Yönetmen Veronika Franz ile Severin Fiala. Oyuncular: Susanne Wuest, Lukas A. Elias Schwarz, Hans Escher ile Eleriede Schatz. Ölümcül Oyun (Ich Seh Ich Seh – Goodnight Mommy), M3 Film dağıtımıyla Fabula Films tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Ölüm Emri

Londra merkezli ordu istihbarat komutanı Albay Katherine Powell, bir grup tehlikeli teroristi Nairobi, Kenya’daki karargâhlarından kaçırabilmek için çok gizli bir operasyonu uzaktan komuta etmektedir. Görev, Powell teroristlerin bir intihar saldırısı planladıklarını anladığı anda “ele geçirme” değil “öldürme” operasyonuna dönüşür. Ancak bu kararı gerçekleştirmeyi önleyen sebepler vardır. Yönetmen Gavin Hood. Oyuncular: Helen Mirren, Aaron Paul, Alan Rickman ile Barkhad Abdi. Ölüm Emri (Eye in the Sky), The Moments Entertainment dağıtımıyla The Moments Entertainment tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Azem 3: Cin Tohumu

1917 yılında Kızılırmak kenarında bir köyde iki yakın aile arasında başlayan gizemli olaylar tüm köyü etkisi altına alır. Cinler ile köy halkı birbirlerinden kız alıp verecek ve birbirlerinin cenazesine katılacak kadar yakınlaşır. Cin kabileleri ve köyün önde gelenleriyle ruhani anlaşmalar yapılır. Ve bugün, hâlâ köyün dağlık alanlarında ve Kızılırmak kenarlarında bu tuhaf olaylar devam etmektedir. Yönetmen: Hürcan Emre Yılmazer.   Oyuncular:  Veysi Alışkan, Tahir Ulubayrak, Nurdan Taş ile Yeşim Egemen Özcaydın.  Azem 3: Cin Tohumu, Chantier Films dağıtımıyla Redropro Yapım tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Kızkaçıran

Ahmet eski aşkı Gül’ü evleneceği gün gelin arabasıyla ve damatla birlikte düğünden kaçırır. Ahmet Gül’ü kaçırdığında herhangi bir planı yoktur. Gül’ü köydeki dedesine götürmek isteyince abisinden yardım ister. Dedesinin köyüne ulaşana dek yolda başlarına birbirinden komik olaylar gelir. Korhan Uğur’un yönettiği filmde Emir Benderlioğlu, Ceren Benderlioğlu, Yüksel Ünal ile Aydan Burhan oynuyor.  Kızkaçıran, Mars Dağıtım dağıtımıyla Saygın Filmcilik – Serpil Altın Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Küçük Esnaf

Berhudar Bakır, 30’lu yaşlarda bir çilingirdir. Babası evi terk etmiş, annesi vefat etmiştir. Tek dayanağı iki arkadaşı Salih ve Özcan’dır. Sevdiği kızın kendisini terketmesinin hemen akabinde babasının vefat ettiği haberini alır. Mafya Babası Fahrettin, babasının kendisine 100 bin lira borcu olduğunu ve bunu 5 gün içinde ödemezse onu öldüreceğini söyler. Bedran Güzel’in yönettiği filmde İbrahim Büyükak, Zeynep Koçak, Gupse Özay ile Cengiz Bozkurt oynuyor. Küçük Esnaf, Mars Dağıtım dağıtımıyla BKM Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

91.1

Alper, arkadaşı Soner ve Hazan ile aynı üniversitede okumaktadır. Son zamanlarda Alper ile Hazan’ın ilişkileri yolunda gitmez. Şehrin başka bir semtinde yirmili yaşlarındaki Hakan, Barkın ve Serhat bir tatil beldesinde tatil yapmayı planlarlar. Diğer yandan. Mustafa ve Emre’nin hayali özel bir radyoda yayın yapmaktır. Yönetmen: Mustafa Haktanır. Oyuncular: Hakan Kurtaş, Güneş Sayın, Ali Barkın ile Mustafa Uzunyılmaz.  91.1, Chantier Films dağıtımıyla Bağımsız Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Baba Mirası

Balarının vasiyeti üzerine köyde kalıp mirası hak etmek isteyen üç kardeşi, alışık olmadıkları köy hayatında çeşitli sürprizler bekler. Farklı mesleklere ve karakterlere sahip kardeşlerin başından geçen komik olayların yanı sıra Muhtar Hasan ve Maydanoz Nuri’nin köy yaşantısındaki ilginçlikleri de filme renk katıyor. Filmin yönetmeni: Sefa Özçelik.  Oyuncular: Yakup Yavru, Mehmet Emin Eren, Mansur Ark, Latif Doğan, Hüseyin Kâğıt, Nesrin İşçi, Mustafa Taş ile Belkıs Akçil. Baba Mirası, Özen Film dağıtımıyla Sine Line Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Zoolander 2

İki erkek model Roma’daki büyük bir dünya moda olayında görev almak üzere özel bir davet alırlar.  Roma’ya vardıklarında Derek ve Hansel, yeni moda imparatorluğunun ardındaki tuhaf ve eksantrik tasarımcılarla tanışırlar. İkili bir zamanlar bildikleri moda dünyasının inanılmaz bir biçimde değiştiğini fark ederler. Yönetmen Ben Stiller. Oyuncular: Ben Stiller, Owen Wilson, Will Ferrel ile Penolope Cruz. Zoolander 2, IP Filmcilik dağıtımıyla UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Türk Lokumu

Anadolu’da bir devlet okulunda okuyan Niyazi, başarısı nedeniyle İstanbul’daki bir Amerikan kolejinde yatılı ve burslu okumak için bir teklif alır. Okul müdürü  sürekli partiler yapan, eğlenen öğrenciler yüzünden kolejin başarı oranı düştüğü için Anadolu’da en başarılı öğrenci olan Niyazi’yi transfer ederek başarı oranını yükseltmek istemiştir. Fakat Niyazı çok değişir. Yönetmen: Deniz Denizciler. Oyuncular:  Mustafa Topaloğlu, Oya Aydoğan, Metin Yıldız ile Alper Rende. Türk Lokumu, MC Film dağıtımıyla Topaloğlu Film – TDM Prodüksiyon tarafından vizyona çıkarılıyor.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ