Reklam
Reklam

SİNEMADA BU HAFTA (26 Şubat 2016)

VİZYONA GİREN YENİ FİLMLER: Zebani (The Stranger), Mısır Tanrıları (Gods of Egypt), Hesaplaşma (Misconduct), Çağrılan (Türk filmi), Aşk ve Gurur + Zombiler (Pride and Prejudice and Zombies), Senarist (Türk filmi)

SİNEMADA BU HAFTA (26 Şubat 2016)
  • 26.02.2016
  • 853 kez okundu
Reklam

tuncayserifHazırlayan: Tuncay Şerif

tuncayserif@gmail.com

sinema@kulturgazetesi.com

kultursanat@kulturgazetesi.com

 

 

MISIR TANRILARI KÜNYE

Tür : Aksiyon ,  Fantastik ,  Macera

Süre: 118 Dk.

Yapım : 2016 – ABD

Yönetmen : Alex Proyas

Senaryo : Matt Sazama ,  Burk Sharpless

Oyuncular: Nikolaj Coster-Waldau, Brenton Thwaites, Chadwick Boseman, Elodie Yung, Courtney Eaton, Gerard Butler ve Geoffrey Rush

Yapımcı : Alex Proyas ,  Basil Iwanyk

Dağıtım: The Moments Entertainment

 

Mısır tanrıları

Bu olağanüstü aksiyon-macera filminde, insanoğlunun hayatta kalmak için aşkını kurtarmaya çalışan bir ölümlü kahramana olan Bek’e (Brenton Thwaites) bel bağlamasını konu alınıyor. Başarıya ulaşmak için güçlü bir tanrı olan Horus’a (Nikolaj Coster-Waldau) yardım etmeli, Mısır tahtını ele geçiren ve önceleri barış içerisinde yaşayan bir imparatorluğu, kaos ve çatışma ortamına sürükleyen merhametsiz karanlıklar tanrısı Set’e (Gerard Butler) karşı bir ittifak kurmalıdır. Set’e ve adamlarına karşı başlattıkları nefes kesici savaş onları farklı boyutlara götürür. Ölümlüler ise tanrıların yüzleşmesinden kendilerini korumak için bir dizi cesaret ve fedakarlık testine tabi tutulur.

 

HAFTANIN DİĞER FİLMLERİ

Zebani

Hikâye, geçimsiz delikanlı Peter’ın, annesi Monica ile beraber yaşadığı sessiz sakin bir kasabada geçer. Gizemli bir adam Peter’ı ve Monica’nın eski bir arkadaşı olan Ana’yı bulmak için geldiğinde, bir zamanlar sakin olan bu kasaba vahşi ve kanlı bir değişime sahne olacaktır. Korku ve gerilimin gizemli şekilde iç içe geçtiği film, olağanüstü oyunculuk performansları ve etkileyici senaryosu ile dikkat çekiyor.

Filmin yönetmeni Guillermo Ameodo. Filmde  Lorenza Izzo, Ariel Levy, Aaron Burns ile Cristobal Tapia Montt oynuyor. Zebani (The Stranger), Özen Film dağıtımıyla Vişne Production tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Hesaplaşma

New Orleans’da prestijli bir hukuk firmasında çalışan hırslı bir avukat olan Ben Cahill, Acil servis doktoru Charlotte ile evlidir. Başarılar Ben’in başının döndürür. Bir anda Ben’in hayatına Üniversiteden eski kız arkadaşı Emily Hynes girer. Emily ilaç endüstrisinin devlerinden Pierson Pharmaceuticals’da çalışmakta ve şirketin CEO’su Charles Denning ile ilişki yaşamaktadır. Emily, Ben’e şirkete ait bilgileri vermeyi teklif eder.

Yönetmeni Shintaro Shimosawa olan filmde;  Anthony Hopkins, Al Pacino, Josh Duhamel, Malin Akerman gibi oyuncular rol alıyor. Hesaplaşma (Misconduct), MC Film dağıtımıyla MC Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Çağrılan

Konservatuvar öğrencisi bir grup genç dünyada ilk kez canlı yayında bir korku filmi çekecek ve yayınlayacaklardır. Filmin seti, oyuncuları ve seyirciler, her şey hazırlanır, büyük bir heyecanla olacaklar beklenmektedir. Sinema filmi çekimi ile eş zamanlı olarak TV yayını başlar. Ancak yayın başlar başlamaz her şey kontrolden çıkar. Hesapta olmayan korkunç şeyler olmaya başlar.  Ortalık kan gölüne döner. Bütün çekim ekibi büyük bir tehlike içindedir. Korkutmak için hazırlananlar, kapalı kapılar ardında cinlerin korkunç saldırılarına maruz kalırlar.

Filmin yönetmeni Hüseyin Eleman.  Filmde başlıca rollerde Akdora Akalın, Bahadır Karaca, Candaş Yılancı ile Meral Ceren Türk oynuyor. Çağrılan adlı film, Mars Dağıtım dağıtımıyla Film Bahçesi tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Aşk ve Gurur + Zombiler

  1. yüzyılda İngiltere’de geçen film, Elizabeth Bennet ve kardeşlerinin zombilerle olan mücadelesini konu alıyor. Hikâye, bir virüsün herkesi zombiye dönüştürmesi ile başlıyor. Ülkeyi zombilerden kurtarmak için uzak doğu dövüşleri ve silah kullanımında uzman olan Bennet ise sosyal önyargılardan sıyrılarak kendi takımını kurmaya başlar. Kızlarını zombilere karşı eğitir. Film Jane Austin ve Seth Grahame Smith romanlarından senaryolaştırıldı. Filmin yönetmeni Burr Steers.  Filmde Lily James, Sam Riley, Jack Huston , Bella Heathcote oynuyor.  Aşk ve Gurur + Zombiler (Pride and Prejudice and Zombies), Chantier Films dağıtımıyla Chantier Films tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Senarist

Adem siyasi bir yazardır. Yılların tecrübeleri sonunda görünenle olanın çok farklı olduğunu göstermek için Senarist isminde bir kitap yazar. Fakat bu kitabın bastırılması engellenir. Adem boşa çıkmakta olan çabalarının getirdiği sıkıntılarla boğuşurken bazı siyah şapkalı adamlarla başı derde girer. BU adamlar ademi kendi taraflarında çalışmaya zorlamaktadır. Tehditleri had safhaya ulaşır. Siyah şapkılalara karşı bir grup Ademi korumak için yanında yer alırlar. İşin içine gizemli grupların da girmesi ile Adem, kendini anlamlandırması güç bir karmaşanın merkezinde bulur.

Yönetmen Hulusi Orkun Eser. Oyuncular:  Ebru Sarıtaş, Mustafa Uzunyılmaz, Halis Bayraktaroğlu ile M. Asım Tuncay Aynur. Senarist, Chantier Films dağıtımıyla Metraj Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ