Reklam
Reklam

SİNEMADA BU HAFTA (1 Temmuz 2016)

VİZYONA GİREN YENİ FİLMLER: Babaannem (Yerli film), The BFG (The Big Friendly Giant), Küçük Şövalye Trenk (Der kleine Ritter Trenk), Midnight Special (Yabancı film), Üç Harfliler 3: Karabüyü (Yerli film), Arınma Gecesi: Seçim Yılı (The Purge: Election Year), Bir Kadın + Bir Erkek (Un + Une), Hitler’e Suikast (Elser – 13 Minutes)

SİNEMADA BU HAFTA (1 Temmuz 2016)
  • 01.07.2016
  • 1.921 kez okundu
Reklam

 

01 Temmuz 2016 Cuma Filmleri

tuncayserifHazırlayan: Tuncay Şerif

tuncayserif@gmail.com

sinema@kulturgazetesi.com

kultursanat@kulturgazetesi.com

**

HAFTANIN FİLMİ

Filmin Adı:  Babaannem

Tür: Dram

Yapım: Türkiye-2016

Yönetmen:  Serkan Özaslan

Senaryo: Serkan Özaslan

Görüntü Yönetmeni: Neco Akdeniz

Oyuncular:  Meral Çetinkaya, Mehmet Can Mincinozlu, Tuna Kiremitçi, Özgül Koşar, Sertaç Ekici, Neslihan Aka, Duru Tuana Ok, Sayın Çınar

Yapımcı: Gümüş Film

Dağıtımcı: MC film

Web: www.babaannem.com  / https://www.facebook.com/babaannemfilmi

 

Babaannem filminin hikayesi:

“İnsan, Evladı İçin Ne Yapmaz ki!”

Mehmet varlıklı bir ailenin çocuğudur. Bir gece trafik kazasında annesini ve babasını kaybeder. Başına gelen bu kötü olay aslında onun için çok zor bir sürecin başlangıcıdır. Mehmet bir süre sonra annesinin ve babasının yaptığı dolandırıcılıklar yüzünden her şeyini kaybeder ve bir gece hayatına son vermeyi dener. Hastanede gözlerini açtığında karşısında babaannesi  Zehra hanımı bulur. Babaannesi  ona bundan sonraki tüm hayatını onu iyileştirmeye adayacağını söyler.

Zehra hanım Mehmet’i alarak babasından kalma İstanbul’daki derme çatma eve gelir. Ailesinin yaptıklarından utanan ve bununla başa çıkamadığı için intihara kalkışan Mehmet iyileşebilecek midir ?

**

HAFTANIN DİĞER FİLMLERİ

The BFG (30 Haziran’da)

Dünyaca ünlü çocuk kitaplarının yazarı Roald Dahl’ın beyazperdeye uyarlanan yeni  eserinde fantastik bir dünyanın kapıları açılıyor. The BFG (The Big Friendly Giant) insanları yemekten vazgeçen iyi yürekli devin, yetimhanede yaşayan Sophie adındaki küçük kızla yaşadığı cesaret, dostluk ve macera dolu hikâyesini konu alıyor.

Steven Spielberg’in yönettiği filmde Rebecca Hall, Mark Rylance, Bill Hader ile Jemaine Clement oynuyor. The BFG (The Big Friendly Giant), Pinema Film dağıtımıyla Pinema Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

**

Küçük Şövalye Trenk

Bir ejderha sorunu baş gösteren ülkenin Dükü, bununla mücadele için bir turnuva yapmaya karar verir. Köylerden birinde yaşayan Trenk’in babası ise haksızca zindana atılmıştır. Trenk babasını kurtarmak için savaşmak zorundadır. Trenk ve arkadaşları ejderha ile savaşırken ejderhanın hiç bilinmeyen bir yönünü keşfederler.

Anthony Power’ın yönettiği animasyon filmi  Küçük Şövalye Trenk (Der kleine Ritter Trenk – Trenk, The Little Knight), Mars Dağıtım dağıtımıyla Medyavizyon Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

**

Midnight Special

8 yaşındaki oğlunun doğaüstü güçleri olduğunu fark eden baba, onu devletin askeri ve polis birimlerinden kaçırmak zorundadır. Baba, oğlunu koruyabilmek için bir kaçış planı yapar. Baba – oğulun takımına annesi ve polis arkadaşı da katılır. Ancak devletin gizli teşkilatı, doğaüstü olan bu çocuğu bırakmaya hiç niyeti yoktur. Baba-oğulun ise tarif edilen hedefe varması gerekmektedir.

Jeff Nichols’un yönettiği filmde Michael Shannon, Joel Edgerton, Kirsten Dunst ile Adam Driver  oynuyor.  Midnight Special, Chantier Films dağıtımıyla Chantier Films tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

**

Arınma Gecesi: Seçim Yılı

4 Temmuz Amerika’nın kurtuluş gününe atfen yapılan filmde, Amerika’nın yeni kurucularının her yıl hayata geçirdiği 12 saatlik anarşinin dehşet verici yeni bölümü gözler önüne seriliyor.

Filmin yönetmeni: James DeMonaco Oyuncular: Frank Grillo, Edwin Hodge, Betty Gabriel, Kyle Secor ile Elizabeth Mitchell. Arınma Gecesi: Seçim Yılı (The Purge: Election Year), UIP Filmcilik dağıtımıyla UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

**

Üç Harfliler 3: Karabüyü

Anne ve babasını kaybettikten sonra çocukluğunun geçtiği eski evde oturmak istemeyen Alev, evini kiraya verir. Eve taşınan Dilek ve Kadir yeni evli bir çifttir. İkisinin de geçmişinde ürkütücü olaylar vardır ve farklı şekillerde Alev’in ailesine musallat olurlar. Tekinsiz ve tuhaf kiracılar Alev, kızı Eda ve kocası Erol’un hayatlarını bir anda kâbusa çevirir.

Filmin yönetmeni:  Alper Mestçi.  Oyuncular: Seda Oğuz, Deniz Gündoğdu, Metin Yıldırım ve Özay Fecht. Korku türündeki Üç Harfliler 3: Karabüyü, The Moments Entertainment dağıtımıyla The Moments Entertainment – Muhteşem Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

**

Bir Kadın + Bir Erkek

Antoine ünlü bir film müziği bestecisidir. Hindistan´da çekilecek bir Romeo ve Juliet filmi uyarlamasının müziklerini yapması için davet alır. Antoine ve Anna, Hindistan’da mecburi bir yolculuğa çıkar. Fiziksel ve ruhsal şifa arayan ikili bu yolculuk sırasında birbirlerine âşık olurlar.

Claude Lelouch’un yönettiği filmde,  Jean Dujardin, Elsa Zylberstein, Christophe Lambert ile Alice Pol oynuyor.  Bir Kadın + Bir Erkek (Un + Une), PinemArt Film dağıtımıyla PinemArt Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

**

Hitler’e Suikast

Nazi dönemi Almanya’sında geçen film, yerleştirdiği bomba ile Adolf Hitler’i ve kurmaylarını havaya uçurmayı sadece 13 dakikayla kaçıran ve yaklaşan Nazi tehlikesini herkesten önce fark eden, başkaları bilinçsizce emirlere itaat ederken ya da sus pus otururken harekete geçen esrarengiz adam Georg Elser’in hikâyesini anlatıyor. Bombalı suikasta girişen Elser, diğer insanların görmezden geldiği bir şeyi görmüştü, ama neyi?

Oliver Hirschbiegel’in yönettiği filmde Christian Friedel, Katharina Schüttler, Burghart Klaubner ile Felix Eitner oynuyor. Hitler’e Suikast (Elser – 13 Minutes), M3 Film dağıtımıyla Fabula Films tarafından vizyona çıkarıldı.

 

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ