Reklam
Reklam

SİNEMADA BU HAFTA (18 Mart 2016)

VİZYONA GİREN YENİ FİLMLER: Seni Şimdiden Özledim (Miss You Already), Kod 999 (Triple 9), Kung Fu Panda 3, Olaylar Olaylar, Mükemmel Bir Gün (A Perfect Day), Ölüm ve Ötesi (El Cadaver de Anna Fritz – The Corpse of Anna Fritz), Şeytan Tüyü,

SİNEMADA BU HAFTA (18 Mart 2016)
  • 18.03.2016
  • 975 kez okundu
Reklam

18 Mart 2016 Cuma Filmleri

Hazırlayan: Tuncay Şerif

tuncayserif@gmail.com

sinema@kulturgazetesi.com

kultursanat@kulturgazetesi.com

****

 HAFTANIN FİLMİ

Kung Fu Panda 3 KÜNYE

Tür : Animasyon ,  Aksiyon,  Macera

Süre: 95 Dak.

Yapım : ABD – 2016

Yönetmen: Jennifer Yuh,  Alessandro Carloni

Senaryo: Jonathan Aibel,  Glenn Berge

Seslendirenler: Okan Yalabık,  Tarkan Koç,  Köksal Engür,  Deniz Uğur,  Erdem Çalışkan

Yapımcı: Guillermo del Toro,  Melissa Cobb

Dağıtım: The Moments Entertainment

Kung Fu Panda 3

Filmin konusu:

Po yaşadığı kasabada bir sürprizle karşılaşır. Po’nun kayıp olan panda babası ortaya çıkagelir. Babası onu pandaların yaşadığı köye götürmek ister. Po yeni pandalarla tanışmak için babası ile birlikte gizli panda köyüne doğru yola çıkar. Ancak kötü adam Kai geri dönmüştür. Çin’deki bütün Kung Fu ustalarını yenmeye başlar. Po’nun ustasının mekanı da tehlike altındadır. Bunun üzerine, Po bir köy dolusu sakar pandayı eğitmeli ve onları Panda ustası haline getirmelidir. Tehlike kapıya dayanır.

 

HAFTANIN DİĞER FİLMLERİ

Olaylar Olaylar

Haldun, ilahi klipleri çekmekte olan genç bir yönetmendir. Haldun’un kliplerini çektiği Korhan ibretlik dizilerle popüler olunca ona bir film yapmaya karar verirler. Haldun varını yoğunu filme yatırır. Ancak Korhan elinde içki şişesiyle magazine yakalanınca film yatar ve Haldun iflas eder. Haldun, bu karanlık ve tehlikeli dünyada saf ve masum karakteriyle ayakta durmayı başarmaya çalışırken, başına çok ilginç olaylar gelir. Filmin yönetmeni Osman Taşcı. Başlıca oyuncular: Sadi Celil Cengiz, Fırat Tanış, Zeynep Kankonde ile Burak Satıbol. Olaylar Olaylar, Pinema Film dağıtımıyla Orka Yapım tarafından vizyona çıkarılıyor.

Kod 999

Bir çete ve görevini kötüye kullanan polis memuru ülkenin diğer ucuna gerçekleşecek yüklü bir sevkiyatı gerçekleştirecektir.  Ancak engel gördükleri başka bir polisi ortadan kaldırmaları gerekmektedir. Ortak bir plan yaparlar. Fakat her şey planladıkları gibi gitmez.

Filmi yönetmeni John Hillcoat. Oyuncular: Casey Affleck, Chiwetel Ejiofor, Anthony Mackie, Aaron Paul. Kod 999 (Triple 9), Chantier Films dağıtımıyla Chantier Films tarafından vizyona çıkarılıyor.

Mükemmel Bir Gün

Yıl 1995, Balkanlar’da savaş günleri… Gönüllü yardım ekibi, su kaynaklarını kirleten irice bir cesedi büyük bir kuyudan çıkarmaya uğraşmaktadır. Tek engelleri ise ceset değil, mantıksızlıktır. Birleşmiş Milletler buna karşıdır. Yaşanan talihsizlikler ve her yerden çıkan bürokrasi, komik tesadüfler ile bu manzarada seyircinin karşısına mizah, dram, tehlike ve umut olarak çıkıyor.

Filmin yönetmeni Fernando Leon de Aranoa. Oyuncular: Benicio Del Toro, Tim Robbins, Olga Kurylenko, Melanie Thierry. Mükemmel Bir Gün (A Perfect Day), M3 Film dağıtımıyla Mars Production tarafından vizyona çıkarılıyor.

Seni Şimdiden Özledim

Milly ve Jess çocuklarından bu yana her şeyi paylaşan iki çok yakın arkadaştır. Arkadaşlıkları halen bozulmadan sürmektedir. İki çocuk annesi Milly’nin güzel bir işi ve ailesi vardır, Jess ise erkek arkadaşı Jago ile birlikte yaşamaktadır. Çok istediği bebek için tedavi görmekteyken Milly bir hastalığa yakalandığını öğrenir. Bu olay ikisinin hayatını da değiştirecektir.

Filmin yönetmeni Catherine Hardwicke. Oyuncular: Drew Barrymore, Toni Collette, Dominic Cooper, Paddy Considine.  Seni Şimdiden Özledim (Miss You Already), The Moments Entertainment dağıtımıyla Tanweer Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Ölüm ve Ötesi

Dillere destan güzelliğiyle dünyaca ünlü bir aktrist olan Anna Fritz ölür. Morga kaldırılır. Ölü bedeni hastane morguna getirildiğinde, morg görevlisi olarak çalışan Pau bu fırsatı değerlendirmek ister ve kadının resmini çekip arkadaşlarına gönderir. Ancak, arkadaşları Anna Fritz´in cansız bedenini görmek isteler. Morgda hiç beklemedikleri bir şey başlarına gelir.

Yönetmen Hector Hernandez Vicens. Oyuncular: El Cadaver de Anna Fritz, Alba Ribas, Cristian Valencia, Bernat Saumell, Albert Carbo. Ölüm ve Ötesi (El Cadaver de Anna Fritz – The Corpse of Anna Fritz), Özen Film dağıtımıyla Özen Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Şeytan Tüyü

Metin aracılık yaptığı kızları semtin ağır abisine emanet edip emekliye ayrılır. Eski hayatına perde çekme ve platonik aşkı Neşe ile yeni bir hayat kurma hayali, komiser Asım’ın bir akşam evini basıp onu sorgu için karakola götürmesiyle suya düşer. Metin suçsuz olduğunu iddia etse de Asım’ı ikna edemez. Katilin bulunması gereklidir.

Filmin yönetmeni Murat Şenöy. Oyuncular: Mustafa Üstündağ, Güven Kıraç, Şükran Ovalı, Beyti Engin. Şeytan Tüyü, Warner Bros. dağıtımıyla Dino Yapım tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ