Reklam
Reklam

SİNEMADA BU HAFTA (20 Mayıs 2016)

VİZYONA GİREN YENİ FİLMLER: X-Men: Apocalypse (Yabancı film), Yakışıklı Rocky (Rocky Handsome), 7. Gün (The Offering), İyi Adamlar (The Nice Guys), Başımın Belası (Tumbledown), Alamet-i Kıyamet: Tarikat (Yerli film), Misafir (Yerli film), Annemle Geçen Yaz (Que Horas Ela Volta),

SİNEMADA BU HAFTA (20 Mayıs 2016)
  • 20.05.2016
  • 1.493 kez okundu
Reklam

20 Mayıs 2016 Cuma Filmleri

Hazırlayan: Tuncay Şerif

tuncayserif@gmail.com

sinema@kulturgazetesi.com

kultursanat@kulturgazetesi.com

***

X-Men: Apocalypse

FİLMİN KÜNYESİ

Tür: Fantastik bilim-kurgu

Yapım: ABD-2016

Yönetmen: Bryan Singer

Oyuncular: James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Oscar Isaac, Nicholas Hoult, Rose Byrne, Olivia Munn, Evan Peters, Kodi Smit-McPhee, Sophie Turner, Tye Sheridan, Alexandra Shipp, Lucas Till, Josh Helman, Lana Condor, Ben Hardy

Fragman: https://www.youtube.com/watch?v=1DKQ3Llt_CE – TR Altyazı

https://www.youtube.com/watch?v=6-YkUXg9ECs – TR Dublaj

Yapımcı: Simon Kinberg, Hutch Parker, Lauren Shuler Donner

Dağıtım: The Moments Entertainment

**

X-Men: Apocalypse

konusu:

Medeniyetin şafağından beri, Apocalypse’e yenilmez güçleri olduğu gözüyle bakılmaktadır. X-Men evreninin ilk ve en güçlü mutantı Apocalypse, birçok mutantın özelliğini kendinde toplayarak ölümsüz ve yenilmez olmuştur. Binlerce yıllık uykusundan uyandığında bulduğu dünya, onu büyük hayal kırıklığına uğratır. Kendine mutantlardan güçlü bir takım oluşturur. İçinde Magneto’nun (Michael Fassbender) da bulunduğu takımın amacı insanoğlunu gezegenden temizlemek ve Apocalypse’in saltanat sürebileceği bir dünya hazırlamaktır. Dünyanın kurtuluşu Professor X’in okulundaki mutantların gayretine bağlıdır.  Professor X’in (James McAcoy) de yardımıyla, Raven (Jennifer Lawrence) genç bir X-Men takımına yardım etmeli ve insanoğlunu tamamen yok oluştan kurtarmaları gerekmektedir.

**

HAFTANIN DİĞER FİLMLERİ *******************************

Yakışıklı Rocky

“Rocky” Goa’da işlettiği dükkânıyla mütevazı bir hayat sürmektedir. Küçük Naomi, Rocky’nin yan komşusudur. Rocky ile iyi bir ilişkisi olan Naomi, O’na “Yakışıklı” şeklinde hitap etmeye ve annesinin onaylamamasına rağmen kendisiyle zaman geçirip yemek yemeye başlar. Bu arada Komiser Dilip, Goa’yı uyuşturucudan tamamen temizlemek niyetindedir. Naomi’yi çeteüyeleri kaçırınca, Rocky mütevazi hayatını bırakıp, kızı kurtarmak için çete ile mücadeleye girişir.

Nishikant Kamat’ın yönettiği filmde, John Abraham, Shruti Haasan, Nishikant Kamat ile Nathalia Kaur oynuyor. Yakışıklı Rocky (Rocky Handsome), Mars Dağıtım dağıtımıyla Bollywood Rüzgarı tarafından vizyona çıkarılıyor.

**

7.Gün

Başarılı bir gazeteci olan Jamie, kız kardeşi Anna’nın esrarengiz ölümü üzerine Singapur’a gider. Ölmüş kız kardeşinden gelmeye başlayan e-postalar ve kızı Katie’nin tuhaf davranışları nedeniyle araştırmasını derinleştirince Anna’nın ölümünün yüzyıllar öncesine dayanan bir lanet zincirinin parçası olduğu ortaya çıkar. Babil Kulesi efsanesine göre şeytan lanetin 7. gününde yeryüzüne dönmek amacıyla görülmemiş vahşi yöntemlerle kurbanlarının canını almaktadır.

Kelvin Tong’un yönettiği filmde başlıca rollerde Elizabeth Rice, Pamelyn Chee, Elizabeth Lazan ile Jaymee Ong oynuyor. 7. Gün (The Offering), Bir Film dağıtımıyla Calinos Films tarafından vizyona çıkarılıyor.

**

İyi Adamlar

1970’ler Los Angeles’ında, şanslı ama sakar özel dedektif Holland March ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy bir gizemi çözmek için bir araya gelir. Birlikte, herkesin aradığı ve önemli bir sırrı saklayan kayıp kızı bulmaları gerekmektedir. Bu kız, ünlü bir porno yıldızı olan Misty Mountain’ın gizemli ölümünü çözebilecek bilgilere sahip tek kişidir. Bu araştırma esnasında iki özel dedektif yüksek statüdeki devlet yetkililerinin kirli bir oyunun içinde olduğunu öğrenirler. Başları beladadır.

Shane Black’ın yönettiği filmde başlıcarollerde  Russell Crowe, Ryan Gosling, Angourie Rice ile Matt Bomer oynuyor. İyi Adamlar (The Nice Guys), Chantier Films dağıtımıyla Chantier Films tarafından vizyona çıkarılıyor.

**

Başımın Belası

Öğretim görevlisi Andrew, hayatını kaybeden ünlü müzisyen Hunter Miles’ın biyografisini yazmak isteyince müzisyenin eşi Hannah’nın yaşadığı kasabaya giderek ondan yardım ister. Ancak Hannah da aynı amaçla çalışmaya başlamıştır bile ve bilgilerini paylaşmaya istekli değildir. Birbirini son derece antipatik bulan bu ikiliye “kasabanın seksi erkeği” Curtis, Andrew’un sevgilisi Finley ve Hannah’nın ailesi katılınca bütün işler sarpa sarar.

Sean Mewshaw’ın yönettiği filmde başlıca rollerde Rebecca Hall, Jason Sudeikis, Dianna Agron ile Blythe Danner yer alıyor. Başımın Belası (Tumbledown), Bir Film dağıtımıyla Calinos Films tarafından vizyona çıkarılıyor.

**

Alamet-i Kıyamet: Tarikat

Film, 1999 yılında ülkemizde ve dünyada yaşanan gizemli olaylara farklı bir bakış açısından korku türü vasıtasıyla bakıyor. Hikâyenin merkezinde Elif karakterini canlandıran Büşra Çubukçuoğlu var. Hikayenin ana karakteri 72 no.lu apartmanda yaşayan komşuları ve diğer tuhaf karakterlerle tanışınca kendi komşularınıza dua edeceksiniz. Film, mitolojisi ve korkunç karakterleriyle öne çıkıyor.

Korku türündeki yerli filmin yönetmeni Doğa Can Anafarta. Filmdeki başrol oyuncusu:  Büşra Çubukçuoğlu.  Film, Pinema Film dağıtımıyla Asteros Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

**

Misafir

Evrensel bir konu olan anne – kız ilişkisini, ölüm teması çerçevesinde işleyen film, ülkemizde de yaygın bir sorun olan aile içi cinsel taciz meselesini de alt hikâye bağlamında ele alıyor. Film, trajediden beslenen bir umut duygusuyla tutunamayanların hikâyesini anlatıyor. Yıllar önce baba evinden kovulan Nur, on yıl sonra annesinin ölüm döşeğinde olduğu haberini alır. Küçük kızını da yanına alarak baba diyarına gider.

Mehmet Eryılmaz’ın yönettiği filmde Zümrüt Erkin, Tamer Levent, Ayten Uncuoğlu ile Hale Akınlı oynuyor. Misafir, PinemArt Film dağıtımıyla Atlanta Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

**

Annemle Geçen Yaz

Kızı Jessica’yı yetiştirmeleri için Brezilya’nın kuzeyindeki akrabalarının yanına bırakan Val, Sao Paulo’da zengin bir ailenin yanında dadı olarak çalışmakta ve hizmetçilik yapmaktadır. Jessica 13 yıl sonra annesini ziyarete geldiğinde, annesinin ailenin yanında bir köle gibi çalışmasından rahatsız olur ve tepki gösterir. Bu beklenmedik tutumundan Oyuncular:  Camila Mardila, Karine Teles, Lourenço Mutarelli ile Michel Joelsas.  Annemle Geçen Yaz (Que Horas Ela Volta), M3 Film dağıtımıyla Filmartı Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ