Reklam
Reklam

SİNEMADA BU HAFTA (22 Nisan 2016)

SİNEMADA BU HAFTA (22 Nisan 2016)
  • 22.04.2016
  • 707 kez okundu
Reklam

22 Nisan 2016 Cuma Filmleri

Hazırlayan: Tuncay Şerif

tuncayserif@gmail.com

sinema@kulturgazetesi.com

kultursanat@kulturgazetesi.com

***

Avcı: Kış Savaşı

FİLMİNİN KÜNYESİ

Filmin Diğer Adı :  Snow White and the Huntsman 2, Pamuk Prenses ve Avcı 2

Tür: Epik Aksiyon-Macera

Süre: 109 Dak.

Yapım : 2016 – ABD

Yönetmen : Cedric Nicolas-Troyan

Senaryo : Craig Mazin,  Evan Daugherty ,  Evan Spiliotopoulos

Oyuncular: Chris Hemsworth, Charlize Theron, Emily Blunt, Jessica Chastain, Nick Frost, Sam Claflin, Rob Brydon ve Jessica Chastain

Dağıtım: UIP filmcilik

 

Avcı: Kış Savaşı filminin konusu:

Theron, iyi kız kardeşi Freya’ya (Blunt) ihanet eden kötü kraliçe Ravenna rolünde. Revenna ihanetiyle Freya’nın sahip olduğundan haberdar olmadığı buz gücünü ortaya çıkarır ve kalbini sevgiye karşı dondurur. Kuzey’deki bir krallığa çekilen Freya, koruyucuları olarak Avcılardan oluşan ve tek kuralı içlerinden kimsenin birbirine aşık olmaması olan bir ordu yetiştirir. İki kraliçe arasında hükümdarlık savaşı tırmanırken, aralarında duran kahraman, Freya’nın en seçkin Avcısı Eric’tir (Hemsworth). Eric, kalbini ele geçiren tek kadın olan savaşçı Sara (Chastain) ile birlikte Freya’ya kız kardeşini yenmesi için yardım etmelidir. Yoksa Ravenna’nın kötülüğü sonsuza dek egemen olacaktır.

**

Baskın Günü (Vizyon: 27 Nisan 2016 Çarşamba)

Yankesici Michael Mason içinde bomba olan bir çantayı çalınca, bir anda CIA’nın hedefi haline gelir. Söz konusu olayı inceleyen CIA ajanı Sean Briar, Paris’te yaşayan Amerikalı bir yankesici olan Michael’ın çok daha büyük bir oyunun sadece piyonu olduğunu fark eder. Ancak Briar aynı zamanda Michael’ın bu büyük çaplı komployu açığa çıkarmak için kendisine çok büyük yardımı dokunacağının da farkına varır. Filmin yönetmeni James Watkins, başlıca oyuncuları ise  Idris Elba, Richard Madden, Charlotte Le Bon ile Jose Garcia.  Film Mars Dağıtım dağıtımıyla Esen Entertainment tarafından vizyona çıkarıldı.

 

Kral İçin Hologram

2010 ekonomik krizinden sonra, depresif, yeni boşanmış ve işini kaybetmiş Amerikalı Alan Clay hayatının anlaşması olacağını düşündüğü bir iş için Suudi Arabistan’a yollanır. Amacı Suudi kralına hologram telekonferans sistemi satabilmektir. Yerel gelenekler ve şaşırtıcı bürokrasi işleyişine alışmaya çalışırken tanıştığı taksi şoförü ve Arap doktoru onun hayatının akışını değiştirecektir.  Tom Tykwer’in yönettiği filmde Tom Hanks, Ben Whishaw, Sarita Choudhury ile Tom Skerritt gibi isimler oynuyor. Kral İçin Hologram Chantier Films dağıtımıyla Chantier Films tarafından vizyona çıkarıldı.

 **

Babaların Babası

İstanbul yeraltı aleminin raconunu kesen, Babaların Babası Necdet Çetin, birlikte iş yaptığı diğer mafya babalarının kendisinin arkasından iş çevirdiğini öğrenir. Kesinlikle karşı olmasına rağmen iş ortaklarının uyuşturucu işi yaptıklarını öğrenen Çetin, onlara bir ders vermek için harekete geçer. Alemdeki herkesin saygı duyduğu mafya babası Nejdet, uyuşturucu trafiğini ve kara para takasını engellemek için bir plan yapar. Kendisini aldatan diğer mafya üyelerinin üzerine gider.

Yönetmenliğini Raşit Çelikezer’in yaptığı filmde, Menderes Samancılar, Ali Sürmeli, Ayhan Taş ile Burak Satıbol rol alıyor. Babaların Babası, Mars Dağıtım dağıtımıyla İyiseyirler Film tarafından vizyona çıkarıldı.

 **

Kuzular Kurtlara Karşı

Çok uzaklarda, sihirli bir dünyada bir koyun sürüsü yaşayıp gitmektedir. Ama doğayla barış içinde yaşadıkları güzel köylerindeki mutlu hayatları yakınlardaki bir vadiye inen kurt sürüsüyle bir anda bozulur. Koyunlar yeni komşularıyla nasıl geçinebileceklerini kara kara düşünürken, o sırada kurtlar da genç bir lider arayışındadırlar. Ancak liderlik için yarışan kurtlardan biri koç olmuştur.

Andrey Galat ile Maxim Volkov’nin yönettiği animasyon film Kuzular Kurtlara Karşı (Volki i Ovtsy: Beeezumnoe Prevrashchenie – Sheep & WolvesBir Film dağıtımıyla Bir Film tarafından vizyona çıkarıldı.

 **

Kabr-i Cin: Mühür

Yüzyıllar önce iyi bir cin tarafından yazılan kitabın, 1915 yılında, yanlış ellere geçmesi, huzurlu bir köy olan Yolçatı’da felâketlerin başlamasına yol açar. Kudret Ağa ile evlendirilen Zöhre, sevdiği genç adam Selim’in intihar etmesiyle, intikam için büyüyü son çare olarak görür. Korucular tarafından asırlardır saklanan kitabı, arkadaşı Hacer ile ele geçiren Zöhre, büyüyü yanlış uygulayınca, Azazel cini serbest kalır ve kanlı olaylar başlar. Köydeki insanlar büyük bir tehlike içindedir.

Genç yönetmen Volkan Adıyaman’ın yönettiği filmin başlıca rollerinde Halit Karaata, Sevil Uyar, Burcu Küçük ile Orhan Milli oynuyor.  Kabr-i Cin: Mühür, Cine Film dağıtımıyla Metronom Yapım tarafından vizyona çıkarıldı.

 **

Yola Geldik: Komedi Mafya

Kutay ve Yusuf bir akaryakıt istasyonunda çalışmaktadırlar. Çalıştıkları istasyonun hatırı sayılır bir miktarda parasını çalarak, Beyoğlu barlarında yerler. Akaryakıt istasyonunun sahibi Ethem Bey açığı fark eder. Kutay ve Yusuf bu açığını kapatmanın yollarını ararlar ancak parayı bir türlü tedarik edemedikleri için işlerinden kovulurlar. Ardından sırra kadem basan ikili, farkında olmadan başlarından belanın eksik olmadığı maceralara girerler.

Filmin yönetmeni Haydar Işık. Oyuncular: Ozan Dağgez, Meral Kaplan, Orhan Aydın ile Serkan Şengül. Yola Geldik: Komedi Mafya, Pinema Film dağıtımıyla 11K Film tarafından vizyona çıkarıldı.

 **

Küçük Kral

Henüz 9 yaşında olan Kralın oğlu, babasını kaybeder.  Ancak krallık tahti boş kalmamalıdır. Bunun üzerine 9 yaşındaki kralın oğlu kral koltuğuna oturur. Ancak kralın sorumlulukları vardır. Asıl hikaye bundan sonra başlar. (Der Kleine König Macius – Der Film) filminin müzikleri François Elie Roulin tarafından yapıldı. Sandor Jesse ile Lutz Stützner’in yönettiği ve Senaryosu Hans Werner Honert ve Ines Keerl tarafından yazılan Küçük Kral animasyon filmi, Özen Film dağıtımıyla Özen Film tarafından vizyona çıkarıldı.

 **

Genç Pehlivanlar 

Amasya Güreş Merkezi Yatılı Okulu’ndaki 26 çocuk, geleceğin güreş şampiyonları olabilmek için birçok zorluğa göğüs geriyor. Genç Pehlivanlar’ın kahramanları olan büyüme çağındaki bu çocuklar, bu çocuklar, aynı zamanda bu çağdaki gençlerin bilindik sıkıntılarını yaşıyorlar.

Filmin yönetmeni Mete Gümürhan.  Oyuncular:  Muhammed Ceylan, Beytullah Onur, Harun Kılıç ile Baran Kendirlioğlu.  Belgesel film türündeki Genç Pehlivanlar, M3 Film dağıtımıyla Roni Film – Ret Film tarafından vizyona çıkarıldı.

  **

Şeytan Papuçta

Sekiz kafadar define aramaya gider ve bir küp bulurlar fakat küpü yerinden kaldıramazlar. Buldukları büyülü olan küpten lanetlenen sekiz kafadarın kaderi hayatla ölüm arasında kalır. Başlarına gelmedik kalmaz. Filmin yönetmeni  A. Cengiz Mert.  Oyuncular: Ömer Acar, İbrahim Kolcu, Sancak Bayraktar ile Osman Nanecioğlu. Şeytan Papuçta, MC Film dağıtımıyla ACM Film Yapım tarafından vizyona çıkarıldı.

 **

Yolculuk

Kendilerine İlerici sanan, Müslümanca yaşayanları aşağı gören sabit fikirliler tarafından gerici olarak adlandırılan mazbut bir ailede yaşayan Mehmet’in hayatı bulunduğu çevreye göre şekillenir. Mehmet Komşu Eczanede çalışan Firdevs’e olan hislerini rahat açamamanın sıkıntısı, onu daha farklı boyutlara taşır. Film, inandığını sandığı değerler hakkında tam bilgisi olmayan bir insanın, bu eksik inanç ve bilgisizlikle sanki o değerlerin korumacılığını yapıyormuş gibi görünen, dışarıdan yönetilen karanlık güçlerin tuzağına nasıl düştüğünü anlatıyor.   Güya dini savunuyormuş gibi karşımıza çıkan bu sahtekar terör yapılanmasının asıl maksadının “Müslümanlar teröristtir” algısını yaymak ve tıpkı ülkemizin bütünlüğüne kasteden solcu terör örgütleri gibi ülkenin istikrarını bozmak için nasıl örgütlendiğini gözler önüne seriyor. Yönetmen:  Mustafa Kenan Aybastı. Oyuncular: Bedia Ener, Cezmi Baskın, Beran Soysal ile Ahmet Sarıcan. Film, PinemArt Film dağıtımıyla BKM tarafından vizyona çıkarıldı.

 **

Kor

Kocası Cemal, bir iş için gittiği Romanya’da tutuklanır. Ailesine geri dönemez. Acilen ameliyat olması gereken çocuğuyla bir başına kalan Emine, kocasının eski patronu Ziya ile karşılaşır. Ziya genç kadının ve çocuğunun durumuna kayıtsız kalmaz. Çünkü Emine bir zamanlar çok hoşlandığı bir kadındır. Cemal’le evlenince bağlantısı kopmuştur.  Ziya bunu fırsat bilir. Ancak aylar sonra Cemal İstanbul’a geri döner.  Cemal, Ziya’nın çocuğunu ameliyat ettirdiğini öğrenir. Ama ne karşılığında… Emine, Ziya ve Cemal arasında çözüm bekleyen büyük bir problem vardır.

Zeki Demirkubuz’un yönettiği filmde, Aslıhan Gürbüz, Taner Birsel, Caner Cindoruk ile İştar Gökseven oynuyor. Kor, Bir Film dağıtımıyla Mavi Film – Bredok Film tarafından vizyona çıkarıldı.

 

 

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ