Reklam
Reklam

Nazan Erkmen’in Kız Kulesi Efsanesi illüstrasyonu

Kız Kulesi Efsanesi’nde sanatçı-öğretim üyesi Nazan Erkmen tarafından resimlenen efsanenin illüstrasyonları sahne dekoru olacak.

Nazan Erkmen’in Kız Kulesi Efsanesi illüstrasyonu
  • 17.01.2016
  • 1.954 kez okundu
Reklam

SAHNEYE KONACAK KIZ KULESİ EFSANESİ’NDE

DEKOR OLARAK UYGULANACAK.

İtalya L’Aquilla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Brandizzi; L’Aquilla Sahne Sanatları Bölümünün sahneye koyacağı “Kız Kulesi Efsanesi” dekorlarında Prof. Dr. Nazan Erkmen’in illüstrasyonlarına yer vermek isteğinde bulundu.

L’Aquilla Kiz Kulesi111Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Brandizzi davet mektubunda: “Fakültemiz Sahne Görüntüleme Bölümü öğretim üyelerimiz Kız Kulesi Efsanesine büyük bir ilgi duymaktadır. Bu ilgide rol oynayan hususlar öykünün kendine özgü, etkileyici gücü yanısıra, illüstrelerinizin de en üst kalite sanat değerine sahip olmasıdır.” diyerek illustrasyonları sahne dekorlarında kullanmak istediklerini belirtti.

L’Aquilla Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü öğretim üyeleri tarafından Kız Kulesi Efsanesi öyküleri senaryo haline koyulacak, müziği yeniden yapılandırılacak ve eser sahneye konulacak. Üç boyutlu olarak gerçekleştirilecek sahne dekorları için efsanenin tümü sanatçı tarafından yeniden resimlenecek ve ayrıca bu resimler bir kitap olarak yayımlanacak.

Şimdiye kadar yüzlerce kitap resimleyen, çoğu uluslararası 25 ödüle layık görülen Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Nazan Erkmen’in illüstrasyonları İtalyada sahne dekoru olarak gerçekleştirilecek.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ