Reklam
Reklam

Moi Sahnede 2000yıllık konser

Dede Bağlama, Kopuz, Cura gibi kökeni 2 bin yıl önceye dayanan enstrümanlar kullanan Erkan Oğur ile İsmail Demircioğlu birlikte Mall of İstanbul’da sahneye çıktı.

Moi Sahnede 2000yıllık konser
  • 20.02.2016
  • 1.239 kez okundu
Reklam

Müzik dünyasının ünlü isimleri MOİ Sahne’de buluşuyor. Perdesiz gitarı icat eden ve Dede Bağlama, Kopuz, Cura gibi kökeni 2 bin yıl önceye dayanan enstrümanlar kullanan Erkan Oğur ile Divan Sazı ve basgitar gibi enstrümanlar kullanan İsmail Demircioğlu birlikte sahneye çıktı.

Mall of İstanbul’da yer alan, İstanbul’un en büyük sahnelerinden MOİ Sahne, Pera Event organizatörlüğünde düzenlenen İstanbul Sanat Geceleri kapsamında Türk müzik tarihinde yer edinmiş iki ozanı ağırladı. Perdesiz gitarın mucidi ve kullandığı enstrümanların tarihi 2 bin yıl öncesi Orta Asya’ya dayanan Erkan Oğur ve bir diğer usta isim İsmail Hakkı Demircioğlu, 19 Şubat 2016 Cuma akşamı saat 21.00’de MOİ Sahne’de birlikte Türk Halk Müziği sevenlerle buluştu.

1976’da perdesiz gitarı icat eden ve ardından kendi enstrümanlarını geliştiren Erkan Oğur dünya müzik tarihine ismini yazdırmış nadir Türk sanatçılardan. Müziğe 4 yaşında başlayan 1954 Ankara doğumlu Erkan Oğur 11’den fazla ensturman çalabiliyor. Geçmişine 23 albüm ve sayısız konser sığdıran Erkan Oğur için dünyanın önemli müzik insanları “Türk Halk Müziği, Erkan Oğur’dan önce ve sonra olarak ikiye ayrılmalıdır’’ yorumu yapıyor. Küçük yaşlarda müziğe başlayan 1957 Rize doğumlu İsmail Hakkı Demircioğlu ise İTÜ Müzik Devlet Konservatuvarı mezunu ve bağlamadan basgitara kadar pek çok enstrümanı ustaca kullanıyor. 1986 yılında ilk albümünü çıkartan ve iki albümü olan Demircioğlu, 1998’den bu yana Erkan Oğur’la birlikte müzik yapıyor.

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ