Reklam
Reklam

Barış Manço liseli gençler için yeniden hayat buldu

Barış Manço, 21. Liseler Arası Müzik Yarışması için hazırlanan tanıtım filminde kendisine çok benzeyen Alper Dinçer ile rol aldı.

Barış Manço liseli gençler için yeniden hayat buldu
  • 14.04.2018
  • 1.698 kez okundu
Reklam

Türk müziğinin unutulmaz ismi, efsane şarkıların söz yazarı ve bestecisi Barış Manço, sıra dışı bir reklamla bir kez daha hatırlandı. Bu yıl fizy sponsorluğunda 21. kez üst üste düzenlenen Liseler Arası Müzik Yarışması’nın tanıtım filminde kameraların karşısına, Barış Manço hayranı olan ve onun gibi yaşayan Bursalı Mançolog, Alper Dinçer geçti. Çocukluğundan beri Barış Manço hayranı olan Dinçer’in sesi de kendi de Barış Manço’ya çok benziyor.

fizy, Türkiye’nin yetiştirdiği en özel sanatçılardan biri olan, 7’den 77’ye herkesin sevgilisi, adam olacak 90 kuşağı her çocuğun süper kahramanı Barış Manço’yu bir kez daha hatırladı. Türk müziğine yorumcu, söz yazarı ve bestekar olarak sayısız eser kazandıran Filmde Barış Manço müzesinden alınan ve Barış Manço’ya ait pelerin, kemer ve yüzükler de kullanıldı. Kendisini Mançolog olarak ifade eden Bursalı Alper Dinçer’in hem sesi hem de hayatı Barış Manço’ya çok benziyor. 1999 yılında hayata veda eden Barış Manço, efsane şarkılarının dışında hazırladığı televizyon programlarıyla hem Türkiye’nin hem de dünyanın yakından tanıdığı bir isimdi.

Barış Manço, reklam filminde her zaman ki konuşma üslubuyla fizy Liseler Arası Müzik Yarışması’na hazırlık yapan lise öğrencisine moral ve motivasyon desteği veriyor, yarışmaya katılım konusunda yüreklendiriyor, birçoğumuz çocukluğunda olduğu gibi, samimi sözleriyle gençlere “Barış Abilik” yapıyor.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ