Reklam
Reklam

İpek Yolu Mutfağı

İngiltere’de Observer Food Monthly’nin 2014 yılı En İyi Yemek Kitabı Ödülü’nü kazanan İpekyolu mutfağı Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle raflarda.

İpek Yolu Mutfağı
  • 05.11.2015
  • 1.245 kez okundu
Reklam

İpek Yolu Mutfağı

İran doğumlu İngiliz şef Sabrina Ghayour, İpek Yolu Mutfağı kitabıyla lezzet severlerle buluşuyor. Londra’da, İran ve Ortadoğu lezzetlerinin sunulduğu yemek geceleri düzenleyen Sabrina, egzotik Ortadoğu mutfağını kolayca uygulanabilecek birbirinden lezzetli 100 yemek tarifiyle İpek Yolu Mutfağı’nda bir araya getiriyor.

“Sabrina: Yemeklerimde farklı coğrafyaların sihrini kullanmayı seviyorum”

İranlı bir ailede büyüdüğü için İran yemeklerini çok seven Sabrina, Türk yemeklerine de büyük bir tutkuyla bağlı olduğunu belirterek; farklı coğrafyaların, etkilerin, tatlar ve yöntemlerin yemekte adeta bir sihir yarattığını söylüyor. Ortadoğu mutfağının sıcak soğuk yemek çeşitliliğinin birbirini hiç tanımayan insanları bile kaynaştırma gücünden etkilenen Sabrina, lezzetli ve özel şeyler yaratmak için önemli gördüğü baharatlar hakkında ipuçlarını da okurlarıyla paylaşıyor.

İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle yayınlanan yemek kitabında mezeler ve paylaşım tabakları, ekmekler, çorbalar, yahniler ve güveçler, fırın ve ızgara yemekleri ve salatalardan, tatlılara uzanan geniş bir yelpazedeki tariflere yer veriliyor. Her ruh haline uygun, her damak zevkine hitap eden tatların yanı sıra lezzetli yemek yapmanın sırları da okurlara aktarılıyor.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ