Reklam
Reklam

RUSYA TURİZMİ ÇÖKÜŞE GEÇTİ

Seyahat arama sitesi momondo’nun araştırmasına göre bu yıl en çok Bangkok ve New York’a gitmeyi planlıyoruz. Geçen yıl lider olan Moskova ise dokuzuncu sıraya düştü.

RUSYA TURİZMİ ÇÖKÜŞE GEÇTİ
  • 14.01.2016
  • 1.183 kez okundu
Reklam

rusya turizmde geriliyor_Amsterdam111MOSKOVA LİDERLİKTEN DOKUZUNCULUĞA DÜŞTÜ

“Yeni yıl, yeni seyahatler demek” diyenler, 2016 için seyahat planlarını yapmaya başladı. momondo üzerinde 2016 yılı için yapılan yurt dışı odaklı aramalarda Bangkok başı çekiyor. Tayland’ın yerel lisanda Krung Thep (Melekler Şehri) olarak da bilinen başkentini takip eden şehir ise ABD’nin popüler şehri New York.

Türk turistler arasında her geçen yıl daha popüler hale gelen Küba’nın renkli başkenti Havana yedinci sırada. İlk 10 içerisinde yer alan son üç destinasyon ise Londra, Moskova ve Los Angeles. Buna göre 2015 yılında en çok Rusya’nın başkenti Moskova’ya yönelik uçuşlar varken, 2016 yılı aramalarında Rusya’nın dokuzunculuğa düşmesi en dikkat çeken sonuçlar arasında.

Geçtiğimiz yılın en popüler ikinci rotası her yıl çok sayıda Türk turisti ağırlayan Hollanda’nın Amsterdam kenti olurken, Kuzey Kıbrıs’a yönelik uçuşlar, listenin üçüncü sırasında yer aldı. Amsterdam, Paris ve Roma gibi önemli Avrupa şehirleri de ilk beş içerisinde yer alırken, çok sayıda gurbetçiye ev sahipliği yapan Almanya’nın başkenti Berlin listenin altıncısı konumunda. Bu sonuçlar önceki yılın listesiyle karşılaştırıldığında, Paris’in yedi, Roma’nın altı ve Berlin’in dört basamak yükseldiği görülüyor. Amsterdam ise bir basamak düşmüş durumda.

 YURT İÇİ ARAMALARDA EN ÇOK ANTALYA YÜKSELDİ

Yurt içi destinasyonlarda ise 2014 yılında olduğu gibi 2015’te de ilk beş değişmedi. Yerli turistler sırasıyla en çok İstanbul, Antalya, İzmir, Ankara ve Adana’ya yönelik uçuşları için bilet aradı. Bu beş şehir arasında bir yılda uçuş aramaları en çok artış gösteren şehrimiz ise 2014’e göre yüzde 10 oranında daha fazla arama yapılan Antalya oldu. Benzer şekilde bu beş şehrimiz 2016’nın da en çok aranan yerli şehirleri konumunda.

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ