Reklam
Reklam

Bu aşurenin tadında, Anadolu var

Şekeri Konya’dan, fasulyesi İspir’den, buğdayı Amasya’dan, cevizi Tokat’tan gelen aşure, Tadında Anadolu’nun mandalina, portakal ve damla sakızı aromalı yorumuyla adeta bir lezzet şöleni.

Bu aşurenin tadında, Anadolu var
  • 22.09.2016
  • 1.865 kez okundu
Reklam

Tadında Anadolu, yüzlerce yıllık geleneksel lezzet aşureyi Anadolu’nun dört bir yanından gelen ürünlerle tatlandırıyor. Şekeri Konya’dan, fasulyesi İspir’den, buğdayı Amasya’dan, cevizi Tokat’tan gelen aşure, Tadında Anadolu’nun mandalina, portakal ve damla sakızı aromalı yorumuyla adeta bir lezzet şölenine dönüşüyor.

 bu-asurenin-tadi-_asure111

Anadolu’nun geleneksel lezzetlerinin ve yöresel ürünlerinin adeta yeniden hayat bulduğu Tadında Anadolu, özgün tarifine sadık kalınarak hazırlanan aşuresiyle damaklarda bayram yaşatıyor. Kayısısı Malatya, inciri Aydın, fındığı Giresun, cevizi Tokat, fıstığı Gaziantep, narı Hatay, fasulyesi İspir, buğdayı Amasya, şekeri Konya, mandalinası Bodrum, Kuru üzümü Bozcaada, gül suyu güller diyarı Isparta’dan gelen aşure, tadında Anadolu’yu taşıyor. Anadolu’nun dört köşesinden gelen lezzetleri buluşturan Tadında Anadolu’nun aşuresi, BTA Merkez Mutfak Şefi Muhsin Ertürk’ün özel mandalina, portakal ve damla sakızı aromalı yorumuyla fark yaratıyor.

 Tadında Anadolu’nun lezzetli aşuresini İstanbul Atatürk Havalimanı’nın yanı sıra Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Milas Bodrum Havalimanı, Yenikapı İDO Hızlı Feribot İskelesi, Yalova İDO Hızlı Feribot İskelesi, Bursa Güzelyalı İDO Hızlı Feribot İskelesi ve UNIQ İstanbul içinde yer alan Foods in the Woods’ta da tadabilirsiniz.

 BTA hakkında:

TAV Havalimanları Holding iştiraki olan BTA, Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Tunus, Umman, Letonya, Hırvatistan, Suudi Arabistan’da toplam 16 havalimanında, İstanbul Deniz Otobüsleri’nde ve Maslak’taki yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul’da uluslararası standartlarda yiyecek içecek hizmeti sunuyor. Yaklaşık 700 aşçısıyla günde yaklaşık 100 binin üzerinde kişiyi ağırlayan BTA, konuklarına dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini yaklaşık 60 bin metrekare alanda ve 300’ü aşan noktada sunuyor. BTA’nın 2006 yılında kurduğu Cakes&Bakes üretim tesisi ise günümüzde Türkiye’nin en büyük gıda üretim tesislerinden biri konumuna gelmiş bulunuyor. Cakes & Bakes bugün ayda 6 milyon adet üretim hacmiyle, içlerinde dünyaca ünlü fast-food ve kahve zincirlerinin de bulunduğu 130 markaya 1500 aktif reçeteyle endüstriyel ölçekte butik üretim sunuyor. Ayrıca tesiste ayda 90 ton lokum üretimi de gerçekleştiriliyor. BTA, Gıda 360 ile ise İstanbul, İzmir ve Antalya’da ev dışı tüketim sektörü oyuncularına, tedarik ve dağıtım hizmeti sunuyor. BTA’nın bir diğer iş kolu ise havalimanı oteli işletmeciliği… Şirket, TAV Airport Hotel markasıyla İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 2004’ten, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda ise 2015 yılından bu yana işletmecilik yapıyor. BTA, hizmet kalitesini ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesiyle de güvence altına almış bulunuyor.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ