Reklam
Reklam

İksir doğal bir hayat sunuyor

Ballıdağ eteklerinde, Batı Karadeniz’in zümrüt taşlarından biri olan ve turizm anlamında pek bilinmeyen bu bölgeye kurduğu tatil ve yaşam kasabası İksir Resort Town projesi ödül aldı.

İksir doğal bir hayat sunuyor
  • 09.03.2016
  • 1.353 kez okundu
Reklam
Metro Market, Ekonomist ve Capital’in katkılarıyla düzenlenen 2015 Sosyal Girişimcilik Ödülleri Oteller Kategorisinde, doğup büyüdüğü topraklar olan Kastamonu Daday’a yaptığı yaşam kasabası ile 2.lik ödülünü İksir Sema Aydın aldı. Daha önce de KAGİDER tarafından 1.lik ile taçlandırılan İksir Sema Aydın, elleriyle kurduğu yaşam ve tatil kasabası İksir Resort Town ile ödüllere doymuyor.
2015 Sosyal Girişimcilik Oteller Kategorisi 2.si İksir Sema Aydın oldu. Kastamonu merkeze 30km mesafede bulunan Daday’ın verimli topraklarında,Türkiye’nin ikinci sanatoryumuna ev sahipliği yapan oksijen deposu Ballıdağ eteklerinde, Batı Karadeniz’in zümrüt taşlarından biri olan ve turizm anlamında pek bilinmeyen bu bölgeye kurduğu tatil ve yaşam kasabası İksir Resort Town projesi ile adından bir kez daha söz ettiren başarılı kadın girişimci İksir Sema Aydın, tatil kasabası ile ödüllere doymuyor.
İksir Resort Town kasabası ile bölgenin bilinirliğini artıran İksir Sema Aydın, Daday’ın her daim yaşanması gereken bir bölge olduğunu vurguluyor.
EKONOMİK KALKINMA SAĞLADI
İksir Otel projesi ile daha önceleri turizm açısından pek rağbet görmeyen bölgeye ciddi bir istihdam sağlayan İksir Sema Aydın, bu alanda öncü olmanın gururunu yaşıyor. Daday bölgesine istihdam sağlamanın ve artı değer katmanın yanı sıra aldığı ödüller ile ‘Kendi Kasabasını Kuran Kadın’ olarak anılan İksir Hanım, doğup büyüdüğü topraklara yatırım yapmaktan hiç çekinmeyen başarılı girişimci, 2016 hedeflerinde konaklamanın 25 binin üzerine çıkması olduğunu vurguluyor.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ