Reklam
Reklam

KADIN SEYYAHTAN “VE YOLCULUK”

Birçok televizyon kanalında gezi programları yapan Nuray Karadeniz “Ve Yolculuk” isimli kitabıyla edebiyat dünyasına adım attı.

KADIN SEYYAHTAN “VE YOLCULUK”
  • 09.05.2016
  • 993 kez okundu
Reklam

Uzun yıllardır TGRT, CINE5, FLASH TV ve Doğan Medya Grubu bünyesinde bulunan EURO D kanalında Gezi programlarının yanısıra moda, yerel yönetim ve sektör programları yapan Nuray Karadeniz “Ve Yolculuk” isimli kitabıyla edebiyat dünyasına adım attı.

 Ve Yolculuk isimli gezi kitabında halen İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Radyo-TV Bölümü öğrencisi olarak eğitimine devam eden Nuray Karadeniz’in kendi aracıyla tek başına gerçekleştirdiği Karadeniz, İç Anadolu ve Orta Anadolu’yu kapsayan yolculuğa dair notlar yer alıyor.

 Arel Yayınevi’nin yayınladığı ve bugün raflardaki yerini alan “Ve Yolculuk” kitabında “kadın seyyah gazeteci” Nuray Karadeniz’in bu seyahati bakın nasıl anlatılıyor:

 VE YOLCULUK…

Kaç kişidir yaşamının geride kalan yıllarını temize çeken, ya da başından geçen her tür hayat macerasını paylaşıma açan?

 O bir kadın seyyah.

 Anadolu’da dünyaya gelip ilkokul yıllarından sonra İstanbul’a yerleşmiş, iş yaşamını medya dünyasında sürdüren bir televizyon programcısı.

 Yıllarca elinde mikrofon ve kamera Türkiye’nin dört bir yanından yaşam öykülerini, tarihi turistik yerlere ilişkin zenginlikleri ekranlara taşıdı.

 Ve bir gün, başta çocukluğunu geçirdiği topraklar olmak üzere Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tek başına dolaşmaya kalkıştı.

 Amacı, bir kadının tek başına yolculukta başından geçecekleri, gidip göreceği yerlerde tanışıp zaman geçireceği insanların öykülerini dinlemek, o hayatları yazmaktı. Bir diğer ifadeyle zamanının Türkiye’sini yarınlara not düşmekti.

 Yaptığı yolculuklara ilişkin hiçbir şeyin planını yapmadan hareket etti. Binlerce kilometreyi katederken tanıştığı insanların yerel değerlerini, hayata bakışlarını ve yaşam mücadelelerinin dinamiklerini gözlemledi.

 

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ