Reklam
Reklam

Üsküdar Şiir Festivali’nde dünya şairleri buluştu

Dünya’nın 14 farklı ülkesinden gelen 33 şair Üsküdar Belediyesi himayesinde II. Uluslar arası Üsküdar Şiir Festivali’nde buluştu.

Üsküdar Şiir Festivali’nde dünya şairleri buluştu
  • 17.04.2016
  • 1.131 kez okundu
Reklam

Tarihi ve kültürel geçmişiyle, kıyısındaki İstanbul Boğazı’yla ve büyüleyen sokaklarıyla Üsküdar, şimdi de dünya şairlerine ilham kaynağı oldu.

Dünyanın 14 farklı ülkesinden 33 şair bir dünya kenti olan İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bir araya geldi. Üsküdar Belediyesi himayesinde gerçekleşen II. Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali şiirseverler tarafından ilgiyle takip edildi.

M.Ö 7. yüzyıldan itibaren yerleşim olan ve Orhan Gazi döneminden itibaren Osmanlılar’ın denetiminde olan Üsküdar, barındırdığı tarihle ve kültürel geçmişiyle dünya şairlerine ilham veriyor. Dünya’nın 14 farklı ülkesinden gelen 33 şair Üsküdar Belediyesi himayesinde II. Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali’nde buluştu. Türkiye’den 17 ve Dünya’dan 16 şairin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, 9-16 Nisan tarihleri arasında Üsküdar’ın farklı mekânlarında şiirseverlere açık ve ücretsiz olarak düzenlendi.

Açılışı 9 Nisan Cumartesi günü saat 20.00’de BKSM (Bağlarbaşı Kültür Sanat Merkezi)’nin Boğaziçi Salonu’nda yapılan festivale; Türkiye, Arjantin, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Arnavutluk, Ürdün, Kuzey İrlanda, ABD, Fas, Güney Afrika, İzlanda, Makedonya, Macaristan, İngiltere ve Jamaika’dan katılım oldu.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ