Reklam
Reklam

Tanju Gürsu 77 yaşında hayata veda etti

Sinemamızın sevilen oyuncularından, Tanju Gürsu, solunum yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı Hastanede hayatını kaybetti.

Tanju Gürsu 77 yaşında hayata veda etti
  • 08.06.2016
  • 949 kez okundu
Reklam
Gürsu’yu Kaybettik
tanju gürsu111Sinemamızın sevilen oyuncularından, Tanju Gürsu, solunum yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı Bostancı FSM Hastanesi’nde 07 Haziran 2016 Salı günü hayatını kaybetti.   Usta oyuncunun ölümü sevenlerini üzdü.
1962 yılında Ses Dergisi’nin açtığı yarışmayı kazanıp, oyuncu olarak sinemaya başlayan sanatçının sevilen filmleri arasında  Herkesin Sevgilisi, Mazi Kalbimde Yaradır gibi filmler var. Anıt Film adlı bir şirket kurarak yapımcılık işine de giren Gürsu, ayrıca üç film senaryosu yazdı ve beş filmde yönetmenlik yaptı.
Sanatçı geçirdiği solunum yetmezliği nedeniyle geçtiğimiz gün Bostancı FSM Hastahanesi’nde yoğun bakıma alınmıştı. Bütün çabalara rağmen kurtarılamadı. Kederli ailesine sabırlar dileriz.
HAYATI HAKKINDA:
Tanju Gürsu, Hayati ve Mediha Gürsu’nun 3’ü kız, 2’si erkek çocuklarından biri olarak 1938’de Trabzon’un İskender paşa Mahallesi’nde doğdu. Trabzon Lisesini bitirmiştir. 1962 yılında Ses Dergisi’nin açtığı yarışmayı kazanıp, oyuncu olarak sinemaya başlayan sanatçı, birçok film ve dizide rol almış, Anıt Film adlı bir şirket kurarak yapımcılık işine de girmiş, ayrıca üç film senaryosu yazmış ve beş filmde yönetmenlik yapmıştır. Gürsu, Ayla Gürsu ile evli olup, Kerem ve Emre adında iki oğlu vardır.
Ödülleri:
25. Antalya Film Festivali, (1988) Kurtar Beni – En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu / Altın portakal
34. Antalya Film Festivali, (1997) Köpekler Adası-En İyi Erkek Oyuncu
40. Antalya Film Festivali, (2003) Yaşam Boyu Onur Ödülü

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ