Reklam
Reklam

İSKENDER PALA’DAN “MESELA”

İskender Pala, Kapı Yayınları etiketi taşıyan ve “Mesela” diye okumaya başlayacağımız doksan dokuz hikâye sunuyor bize.

İSKENDER PALA’DAN “MESELA”
  • 26.04.2016
  • 1.054 kez okundu
Reklam
İskender pala mesela
Geleneğin hikmetiyle günümüzün gerçeği “MESELA”da buluşuyor.
İSKENDER PALA’DAN “MESELA” Kapı Yayınları’ndan çıktı.
Geleneğin hikmetiyle günümüzün gerçeği “MESELA”da buluşuyor.
“Doğu kültürü sosyal hayatı hikâyelerle harmanlamayı, kuşaktan kuşağa aktarırken büyük veya küçük hikâyeler üzerinden ilerlemeyi sever. Bazen kulağımızdan kısa bir hikâye girer, zihnimize veya kalbimize yerleşir, benliğimiz ile özdeşlik kurarak bize bir ders verir. Modern zamanlar maalesef bu devamlılığı bozdu ve bizi o tür medeniyet taşıyıcı hikâyeciklerden, mesellerden mahrum bıraktı.
Bu coğrafyanın ve medeniyetin bağrında özenerek ve göz nuru ile üretilen iğne oyaları maalesef ucuz pahaya feda edildi. Ve şimdi bazısını restore veya tamir etmeye, kimisinin imitasyonunu yapmaya, kimisini de inşa ve ibda usulüyle yeniden üretmeye mecburuz.”
Bu mecburiyete dikkat çeken İskender Pala, Kapı Yayınları etiketi taşıyan ve “Mesela” diye okumaya başlayacağımız doksan dokuz hikâye sunuyor bize.
Her bir hikâye “mutlaka”larımız ile “keşke”lerimiz üzerine yeni bir bakış açısı getiriyor.
Bazen bizi eski zamanlara götürüyor, bazen güncel sorunlara farklı bir gözle bakmamızı sağlıyor, en çok da çevremizi ve kendimizi tekrar tanımamıza kapı aralıyor.
Usta kalemiyle geleneğin hikmetlerini ve günümüzün tecrübelerini güncel bir üslupta buluşturan Pala, okuyucularına eğlenceli ve yararlı bir okuma serüveni vadediyor.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ