Reklam
Reklam

İLK KEZ BİR TÜRK DİZİSİ AVRUPA KATALOĞUNDA

‘Kördüğüm’, 4-7 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek ‘MIPTV’de, ‘Intersection’ adıyla dünya pazarına sunuluyor.

İLK KEZ BİR TÜRK DİZİSİ AVRUPA KATALOĞUNDA
  • 01.04.2016
  • 923 kez okundu
Reklam

KÖRDÜĞÜM, ULUSLARARASI İSMİYLE: “INTERSECTION”

AVRUPA VE AMERİKA PAZARINDA

Tuncay Şerif

Cannes’da düzenlenen dünyanın en büyük ve en prestijli televizyon fuarı MIPTV’de ‘Kördüğüm’ sürprizi.

“Intersection” adıyla Avrupa ve Amerika başta olmak üzere tüm dünyaya açılan “Kördüğüm”, Endemol Shine International’ın kataloğuna giren ve satışını yapacağı ilk Türk dizisi oldu.

Her yıl nisan ayında Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenen ve uluslararası televizyon yapımcılarının, sektördeki en büyük ve prestijli buluşma noktası olmasının yanında, dünyanın en büyük televizyon pazarı olan ‘MIPTV’de bu yılki yıldız, Türk izleyicinin de reytinglerle ödüllendirdiği ‘Kördüğüm’ oldu.

Yapımcılığını, dünyanın en büyük medya prodüksiyon şirketi Endemol Shine Türkiye’nin üstlendiği, başrollerini İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin ve Alican Yücesoy’un paylaştığı, FOX’ta yayınlanan ‘Kördüğüm’, 4-7 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek ‘MIPTV’de, ‘Intersection’ adıyla dünya pazarına sunulacak.

KATALOĞA GİRMEYİ BAŞARDI

Endemol Shine International tarafından Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerine satışı gerçekleştirilecek olan ‘Kördüğüm’, gücü dünyaya yayılmış büyük bir Batı Avrupa firması tarafından dünyaya pazarlanan ilk Türk dizi olurken, Endemol Shine International’ın Avrupa ve Amerika yapımı hit dizilerinin yer aldığı kataloğuna da girmeyi başararak sektörde çok büyük bir farklılık yarattı.

KIRMIZI HALI VE PARTİ İÇİN CANNES’DALAR

Kördüğüm’ün başrol oyuncuları İbrahim Çelikkol, Belçim Bilgin ve Alican Yücesoy’un yanı sıra Endemol Shine Türkiye yöneticileri Gökhan Tatarer ve Hakan Eren de Endemol Shine Group’un davetlisi olarak, ‘Kördüğüm’ için verilecek partiye katılmak, dünya basınına röportaj vermek ve kırmızı halı töreninde yer almak üzere Cannes’a gitti.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ