Reklam
Reklam

Genco Erkal’dan ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ MOİ sahne’de

Usta tiyatrocu Genco Erkal’ın ilkini 1965 yılında sahneye koyduğu ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ adlı oyun, 50 yıl aradan sonra ilk kez MOİ Sahne’de sergilenecek.

Genco Erkal’dan  ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ MOİ sahne’de
  • 24.05.2016
  • 1.198 kez okundu
Reklam

Genco Erkal ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ ile 50. yılında MOİ Sahne’de

Usta tiyatrocu Genco Erkal’ın ilkini 1965 yılında sahneye koyduğu ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ adlı oyun, 50 yıl aradan sonra ilk kez İstanbul’un en modern sahnelerinden MOİ Sahne’de sergilenecek. Dünya edebiyatının en önemli isimlerinden Nikolay Gogol’un kaleme aldığı oyun 29 Mayıs Pazar günü Genco Erkal performansıyla MOİ Sahne’de sanatseverle buluşacak

Türkiye’nin en büyük alışveriş, yaşam ve eğlence merkezi Mall of İstanbul’da yer alan MOİ Sahne tek kişilik muhteşem bir oyuna ev sahipliği yapıyor. Öykü olarak dünya edebiyatının en büyük yazarlarından Nikolay Gogol tarafından 1842 yılında kaleme alınmış ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ adlı eser, usta tiyatro sanatçısı Genco Erkal tarafından MOİ Sahne’de sergilenecek.

Nikolay Gogol’un en sevilen öykülerinden olan bir ‘Delinin Hatıra Defteri’ 1965 yılında sahneye uyarlandı ve ülkemizde ilk tek kişilik oyun olarak Genco Erkal tarafından Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oynandı. Yıllar boyunca sanatçı aynı eseri üç kez, üç değişik yorumla sahneledi. Şimdiki yapım oyunun 50. yıl kutlaması olarak gündeme geliyor. Gogol’un toplumsal kara mizah başyapıtı bir kez daha güldürürken insanın içini acıtıyor.

Kariyerine 2 Altın Portakal ‘En İyi Erkek Oyuncu’, 2 Afife Tiyatro Ödülü, 1 Avni Dilligil ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’, tiyatro sanatının en değerli ödüllerinden ‘İsmail Dümbüllü Ödülü’ , 2014 Sinema Yazarları Derneği ‘Onur Ödülü’, 60’tan fazla farklı oyun ve sinema filmleri sığdıran Genco Erkal ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ ile kaçırılmaması gereken bir sanat geçesi yaşatıyor.

Oyun 29 Mayıs 2016 Pazar günü saat 18.00’de MOİ Sahne’de izlenebilir. Biletler MOİ Sahne’den ve biletix.com’dan temin edilebiliyor.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ