Reklam
Reklam

Anadolu dansları breakdansla ikinci kez buluştu

Red Bull Anadolu Break gösterisi izleyicinin yoğun ilgisi üzerine ikinci kez sanatseverlerle buluştu.

Anadolu dansları breakdansla ikinci kez buluştu
  • 18.04.2016
  • 1.178 kez okundu
Reklam

Anadolu dansları breakdansla ikinci kez buluştu

 Geleneksel dansları breakdansla buluşturan ve geçtiğimiz yıl seyirciden yoğun ilgi gören Red Bull Anadolu Break dans gösterisi, bu yıl hem kaçıranlar hem de gösteriyi tekrar izlemek isteyenler için 9-17 Nisan 2016 tarihleri arasında ikinci kez izleyiciyle buluştu. Etkinlik sırasıyla İzmir, Adana, Bursa, İstanbul ve Ankara rotasını takip etti.

 2014 senesinde Red Bull tarafından hayata geçirilen Anadolu Break belgeseliyle temelleri atılan Red Bull Anadolu Break gösterisi izleyicinin yoğun ilgisi üzerine ikinci kez sanatseverlerle buluşuyor. Sokağın ruhundan doğan breakdans ile toprağın gücünü yansıtan Anadolu danslarını buluşturan gösteri bu yıl 9-16 Nisan 2016 tarihleri arasında İzmir, Adana, Bursa, İstanbul ve Ankara’da gerçekleşti.

İkinci yılında da ilk yılında olduğu gibi 5 şehirde sahneye çıkan turnenin koreograflığını ünlü dans topluluğu Flying Steps’in kurucularından Kadir ‘Amigo’ Memiş üstlendi. Müzik direktörlüğünü Berlin’de yaşayan besteci Nevzat Akpınar, müziklerin aranjörlüğünü ise yerli Hip Hop sahnesinin usta “beat-maker”ı Da Poet’in yaptı. Gösteri, modern ile gelenekselin birlikteliğinden doğan dansların ve kültürün hikâyesini sahneye taşıdı.

Red Bull Anadolu Break Hakkında:

2014 senesinde Red Bull tarafından hayata geçirilen Anadolu Break belgeseliyle temelleri atılan proje, sonrasında bir dans gösterisine dönüştü. 2015’te beş ayrı şehirde turneye çıkan Red Bull Anadolu Break ekibinin gösterileri kapalı gişe gerçekleşti. Gösteride, Anadolu topraklarında asırlardır icra edilen halk oyunlarımız ile dünyada yükselişini sürdüren breakdansın modern figürleri bir araya geliyor. Dört B-Boy, bir B-Girl, bir modern dansçı ve iki geleneksel dansçıdan oluşan sahne ekibinde; Aydan Uysal, Bora Günebakan (Boris), Eftal Dirlik, Ferhat Düz (Fero), Mehtap Çınar, Furkan Miktat Yılmaz, Ozan Karabağ ve Salih Karagöz yer alıyor.

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ