Reklam
Reklam

Tatil planınız hazır mı?

Haziran ayında Sivas’tan Kars’a, Grönland’dan Provence’a, Alsace’tan Saraybosna’ya uzanan gezi programlarıyla Türkiye’nin ve dünyanın güzelliklerini keşfedin.

Tatil planınız hazır mı?
  • 14.05.2016
  • 1.288 kez okundu
Reklam

Karne heyecanını unutulmaz yolculuklarla ödüllendirin. çocuklarınıza hediye edin!FEST_Saraybosna111

***

YURTİÇİ

DİVRİĞİ – KEMALİYE – SİVAS /16 – 19 Haziran 2016

Hitit prenslerinden Mengücekli şahlarla meliklere ve Selçuklu’ya uzanan bir öykü dinleyin: UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası’nı, yeşilin binbir tonu arasındaki evleriyle Kemaliye’yi, Kemah Kalesi’ni, Mimar Üstad Hasan ve Kale Camisi’ni gezin; efsanelere konu olan Fırat Nehri’ni, Munzur ve Mercan Dağları’nı, Anadolu’nun bezeme sanatındaki göz kamaştıran ustalığına ve doğu kökenli dinsel yaklaşımların etkisine tanık olun.

*

KARS VE ANİ/24 – 26 Haziran 2016

Avrupa Seçkin Destinasyonu (EDEN) seçilen Kars’ta bir haftasonu! Tatlı su gölü Çıldır’ın eşsiz manzarası, ayakta kalmış yapılarıyla ortaçağın en görkemli yerleşimlerden “Kırk kapılı, binbir kiliseli şehir” Ani, Doğu Anadolu’nun en zengin müzelerinden Kars Müzesi, Allahuekber Dağları’nın eteğindeki Sarıkamış, Rus işgali döneminin etkisindeki mimari örnekler… Ve elbette Kars mutfağıyla tanışma imkânı!

***

YURTDIŞI

OECONOMICA: HAFTASONU BOSNA-HERSEK/11 – 12 Haziran 2016

Avrupa’nın başka bir yüzünü yansıtan ve savaşın izlerini hâlâ barındıran Bosna-Hersek’te bir haftasonu… Dünya Mirasları Poçitel ve Mostar Köprüsü, başkent Saraybosna, Osmanlı İmparatorluğu’nun karakol köyünde 550 yıldır varlığını koruyan Alperenler Tekkesi ve Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camisi gibi eşsiz mekânları içeren program, vizesiz bir rota çizmek isteyenler için!

*

ARKTİK MACERA GRÖNLAND /12 – 23 Haziran 2016

Kutup bölgesi gezileri için özel tasarlanmış MS FRAM gemisi ile dünyanın en büyük adasına bir keşif yolculuğu… Antarktika’dan sonraki en büyük buzul olan Dünya Mirası İlulissat, Disko Körfezi, dev buzdağları, minik köyler, kasabalar, uçsuz bucaksız sessizlik bu programda!

*

FRANSA PROVENCE /21 – 25 Haziran 2016

Haziran ayında mucizevi lavantaların peşinde mis kokulu bir yolculuğa çıkın; göklerin masmavi parladığı, yerlerinse tatlı bir eflatuna büründüğü diyarlara gidin. 30 asra uzanan tarihiyle ve doğal güzellikleri ile tanınan Provence’ı, Fransız Devrimi’nin ardından kurulan Fontvieille, Dünya Mirası Avignon’u, Arles ve Fransa’nın en gözde köylerinden Les Baux de Provence ile Gordes’i keşfedin.

*

BİR YUDUMDA ALSACE /22 – 26 Haziran 2016

Fransız kültürünü olduğu kadar Alman etkisini de üzerinde taşıyan Alsace, bu özelliği ile Fransa’da benzersiz. Ortaçağ esintilerini kaybetmeyen kasabaları ile hep güzel, hep keyifli… Ren’in en büyük limanı Strazburg, kale-kent Colmar ve Küçük Venedik olarak bilinen kanal mahallesi, Fransa’nın en güzel köyü seçilmiş Eguisheim, Vosges Dağları’nın eteğindeki Alsace Bağ Rotaları üzerinde yer alan Rönesans yapıları, muhteşem güzellikte köyler, uçsuz bucaksız bağlar ve unutamayacağınız yerel tatlar sizi bekliyor.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ