Reklam
Reklam

Nebahat Çehre: Her şey sevgi ile başlıyor

Nebahat Çehre: Her şey sevgi ile başlıyor
  • 09.03.2016
  • 1.017 kez okundu
Reklam

Next Level bir ilke daha imza attı. Nebahat Çehre 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dikkat çekmek için, 2 yıl önce objektif karşısına geçtiği “Alo 183 Kadına Karşı Şiddete Son” sergisinin açılışını gerçekleştirdi. “Alo 183 Kadına Karşı Şiddete Son” projesine destek vermek için el izini bırakan Çehre, Next Level ziyaretçileri Türkiye’de kadın olmanın zorluklarını konuştu.

Ebru Güzel moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşide, Nebahat Çehre kadına karşı uygulanan şiddetin sebeplerini değerlendirdi. Her şeyin sevgi ile başladığını dile getiren Çehre “Çocuklarımızı sevgi ile şefkat ile büyütmeliyiz. Çocuklar evin içinde gördükleri ile şekilleniyorlar ve büyüdüklerinde gözlemlediklerini uyguluyorlar.” dedi.

 “Kadınsız bir hayat düşünülemez”

Kadın ölümlerine de değinen Çehre, sığınma evlerinde bile ölümlerin yaşanabildiğine dikkat çekti. Annelerden çocuklarını sevgi ile büyütmelerini rica eden Çehre sözlerine şöyle devam etti: “Kız ya da erkek çocuğu hiç fark etmez. Toplumda iyi yetiştirilmediği için şiddete eğilimli bireyler artış göstermekte. Kadınsız bir hayat nasıl düşünülebilir?”

 “Eğitici programlar erken bir saate çekilmeli”

Dizilerde hikaye edilen olayların toplumda erken boşanma oranlarını arttırdığını dile getiren bir ziyaretçinin sorularını yanıtlayan Çehre ve Güzel, Türk dizilerini de yorumladı. Türkiye’de eğitici programların geç saatte yayınlandığının altını çizen Çehre, “Neyi izleyeceğimiz tamamen bizim elimizde. Kontrol biz de olmalı. İnsanların izleme oranlarına göre reklam ve dizi sektörü şekilleniyor. Bizler izlemezsek, taleplerimizi dile getirirsek tabi ki bu yönde çalışmalar yapılacaktır” diye konuştu

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ