Reklam
Reklam

Gürcistan’da “Ethno Fest – 2016” Festivali düzenlendi

Gürcistan başkenti Tiflis’te 1. Uluslararası Geleneksel El Sanatları ve Tasarım Festivali “Ethno Fest – 2016” düzenlendi. Yunus Emre standı birincilik ödülü aldı.

Gürcistan’da “Ethno Fest – 2016” Festivali düzenlendi
  • 12.11.2016
  • 3.897 kez okundu
Reklam

tiflis-lev_222

Festivali organize eden Gürcistan Sanat ve Kültür Merkezinin Başkanı Maka Dvalişvili, yerel ve yabancı sanatçılar ile festivalde Türkiye‘yi temsil eden Yunus Emre Enstitüsüne teşekkür etti. Gürcistan Kültür ve Anıtları Koruma Bakanı Mikheil Giorgadze de böyle önemli bir festivalin Tiflis’te düzenlenmesinden gurur duyduğunu ifade ederek, sanatın insan yaşamında çok önemli bir yer tuttuğunu vurguladı.

Geleneksel el sanatlarının ve tasarımlarının daha da geliştirilmesi gerektiğine işaret eden Giorgadze, gelecekte bu alanda ekonomik kazanç elde edilebileceğini, Avrupa Birliği ülkelerinde milyonlarca kişinin profesyonel olarak bu tür işlerle meşgul olduğunu söyledi. Tiflis Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Zekeriya Gültekin ise Türk el sanatlarının hem Gürcistan‘da hem de uluslararası alanda tanınırlığına katkı sağlayacak bu tür organizasyonlara mümkün olduğunca katılım sağlamaya çalıştıklarını dile getirdi.

3 gün süren etkinliğin ardından Tiflis Yunus Emre Enstitüsünün Kazaziye standı “En Eski Sanat” ve “En Güzel” stant kategorilerinde birincilik ödülü aldı.

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ