Reklam
Reklam

Pişkin Kamyoncu

Arabasına çarpan kamyoncuya “Hadi. Başımın gözümün sadakası olsun. Seni çocuklarına bağışladım. Var git işine.” der.

Pişkin Kamyoncu
  • 15.12.2015
  • 1.189 kez okundu
Reklam

kamyoncuGariban bir kamyon şoförü bir şehirden geçmektedir. Önünde son model bir Mercedes otomobil gitmektedir. İlerde kırmızı ışık yanar. Kamyoncu frene basar, duruncaya kadar yükten dolayı birden duramaz önde duran mercedese birazcık dokunur. Mercedesin sahibi hınçla arabadan iner. Bağırmaya başlar.

  • Be adama. Kırmızı ışığı görmüyor musun? Neyinle ödeyeceksin bu zararı. Ne biçim araba kullanıyorsun? Gibi ağzına gelen lafları sayar. Kamyoncu ne desin. Adama haklı. Süklüm püklüm, biraz da mahcup şekilde.
  • Ağabey!. Haklısınız. Yükten duramadım. Sizin kaskonuz vardır. Bak aha çok küçük te bir sıyrık. Kusuruma bakmayın. Zor geçinen bir insanım. Pattron duyarsa atar beni işten. 5 çocuk evde ekmek bekliyor. Siz düzgün insansınız. Varlıksınız. Şikayetçi olmayın. Beni mağdur etmeyin. Diye yalvarmaya başlar. Mercedesin sahibi adama acır.
  • Başımın gözümün sadakası olsun. Seni çocuklarına bağışladım. Var git işine. Der. Arabasına biner. Kamyoncu binbir memnuniyetle kamyonuna atlar. Hareket eder. Şehir içi yol henüz bitmediğinden ilerideki kavşakta da ışıklar vardır. Kamyoncu yaklaşırken ışıklar yine kırmızı yanar. Öndeki Mercedesde durur. Kamyoncu da frene basar. Fakat ağır yükten fren yine az tutar. Kamyon Mercedesin arkasından yine çarpar. Mercedes sürücüsü yine şaşkın ve kızgın arabadan fırlar. Bakar yine aynı komyon.
  • Fakat kamyoncu bu sefer istifini hiç bozmaz. Kamyonun penceresinden başını çıkarır. Biraz önce tanış olmanın verdiği güvenle adama elini sallayıp…

–          ABİ BENİM BEN! YABANCI DEĞİL… der.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ