Reklam
Reklam

Kapadokya’da Cappadox Etkinlikleri 19 – 22 Mayıs’ta

Kapadokya’nın eşsiz coğrafyasında 19 – 22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava programıyla Cappadox ruhu bölgeye yayılıyor.

Kapadokya’da Cappadox Etkinlikleri 19 – 22 Mayıs’ta
  • 14.05.2016
  • 1.543 kez okundu
Reklam

Cappadox111CAPPADOX PROGRAMININ DIŞINA TAŞIYOR

 Tuncay Önür

Kapadokya’nın eşsiz coğrafyasında 19 – 22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava programıyla Cappadox ruhu bölgeye yayılıyor. Kapadokya’da yaşayanlarla birlikte Pazar Alanı, sunulacak sokak yemekleri, sanattan müziğe, yemekten film etkinliklerine gün boyu süren atölye çalışmaları ve ücretsiz etkinlikleriyle Cappadox katılımcılarına yeni keşifler ve sürpriz deneyimler yaşatacak.

 Cappadox’un buluşma noktası Babylon@Cappadox

 Müzik ve eğlence hayatına yön veren Babylon, 19 – 22 Mayıs tarihleri arasında Cappadox’ta. Müzik, çağdaş sanat, gastronomi, açık hava programıyla farklı bir Kapadokya’yı deneyimleyen Cappadox katılımcıları, etkinlikler arasında soluğu Babylon@Cappadox’ta alacak. Babylon’un müziğini Cappadox’a taşıyan Babylon@Cappadox, 10.00 – 02.00 saatleri arasında Cappadox katılımcılarını bekliyor.

 Müzik, Pop Up Konserler ve Atölyeler ile Bütün Coğrafyaya Yayılıyor

 Sabahın ilk ışıklarında Kızıl Vadi yamaçlarında Adam Hurst ve Mercan Dede ile gerçekleşecek Gün Doğumu Konserleri’nde katılımcılar müziğin zamansız tınılarının vadileri dolduruşuna şahit olacak.

 Kızılçukur’daki Çağdaş Sanat Sergi alanında, güneş enerjisiyle güçlenen Güneş Sahnesi’nde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Görevlileri ve öğrencileri, Laraaji, Aquadrum, Esmerine grup üyeleri ile gerçekleşecek Doğa Konserleri, Çağdaş Sanat Sergisi Turu ardından müziği sanat ile buluşturacak.

 Cappadox’ta Danny Lundmar yönetiminde düzenlenecek ücretsiz müzik atölyelerinde çocuklar, gençler ve yetişkinler coğrafyayı müzik yaparak deneyimleyecek. “Yetişkinler için Beste Atölyesi”nde Kapadokya’ya uygun temalarla katılımcılar kendilerine has şarkılar yaratacak. “Aktif Müzik Terapi Grubu Atölyesi”nde katılımcılar, perküsyon, gitar ve insan sesiyle müziği deneyimleyecek. “Pasif Müzik Terapi Grubu Atölyesi” ile katılımcılar, canlı, doğaçlama ve akustik müzikle rahatlatıcı bir deneyimi keşfedecek. “Çocuklar için Müzik Atölyesi” 7-18 yaş arasındaki çocuklara ve gençlere aktif bir grup müziği deneyimi yaşatacak.

 Cappadox’ta Çağdaş Sanat Atölyeleri Bu Yıl Açık Havada

 Cappadox’ta Özge Önderoğlu Akkuyu, Emin Naci Akkuyu ve Murat Taşçıoğlu eşliğinde Uçhisar Kadın Kültür Merkezi ön bahçede “Floral Söyleşiler” gerçekleşecek. İyileştirici gücü olduğuna inanılan yerel bitkiler üzerine bölge sakinleriyle yapılacak konuşmalar, dersler ve söyleşiler katılımcıları bekliyor.

 Cappadox çağdaş sanat programındaki “Bahçemizi ekelim” atölyesiyle, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Avanos Meslek Yüksek Okulu Organik Tarım bölümü işbirliği ile Kızılırmak çevresinde tohum ekme etkinlikleri düzenlenecek. Mevsimine göre seçilecek tohumlar ile yapılacak ekimlerle herkesin Cappadox’ta dikili bir ürünü olması hedefleniyor. Atölyede ekime katılanlar ürünlerinin gelişimini Organik Tarım Bölümü’nün paylaştığı fotoğraflarla takip edip, sonrasında toplayabilecek.

 Gerçekleştirilecek ücretsiz etkinlikler arasında Christoph Schaefer ile DJ Booty Carrell’ın ortak projesi Stüdyo Yannış Tercüme etkinliği yer alıyor. Uçhisar Meydanı’nda açacakları dükkanda, müziğin ve görselliğin, mekanlar, bireyler ve topluluklar doğurup birleştirebilen melez kültürünü bir araya getirerek insanların takılabileceği retro-fütüristik bir niş yaratacaklar.

 Cappadox bu yıl atölyelerle genişleyen programında film gösterimlerine de yer veriyor. Ücretsiz “Ağlayan Deve / Weeping Camel” film gösterimi ve “Cehennemden Kaçış / Escape from Hell” prömiyeri Cappadox’a farklı bir disiplini getiriyor.

 Tomas Saraceno’nun sanatın ütopik boyutunu bilim, felsefe ve çevresel kaygılarla buluşturduğu projesi “Aerocene”, yeni bir çağa atıfta bulunuyor. Saraceno, Braunschweig Teknik Üniversitesi’ndeki öğrencileri ve meslektaşları ile birlikte yürüttüğü araştırmalardan ortaya çıkan uçan heykelleriyle, Kızıl Vadi’nin üzerinde ve çevresinde performanslar gerçekleştirecek.

 Murat Germen’in “hızlı” turistik gezilere eleştirel bir perspektifle yaklaştığı projesi “Yaşayan Kültür Rotaları”, coğrafyanın dokusunu, insanlarını, değerlerini ve yaşayan kültürünü vurgulayan sıra dışı bir deneyim sunuyor. Murat Germen, bir harita ve “hediyelik” kartpostalların yanı sıra, katılımcılara özel bir bisiklet turu rotası da öneriyor.

 Cappadox’ta Uçhisarlı Kadınlar ile Yöresel Yemekler

 Cappadox bu yıl Uçhisarlı kadınlarla, Kapadokya mutfağının deneyimlenebileceği Kadıneli Restaurant’da Yemek Atölyeleri düzenliyor. Yöresel yemeklerin tariflerinin yerele özgü sunumlarla katılımcılarla paylaşılacağı ücretsiz etkinlikte erken saatlerde yapılan yemeklerin hazır olduklarında hep birlikte tadına bakılacak.

 Cappadox’ta Yerele Özgü Atölyeler

 Cappadox bu sene yerele özgü atölyelerle katılımcıları bekliyor. Pazar Yeri’nde gerçekleşecek Seramik, Taş Yontma, Ebru ve Takı Atölyeleri’nde katılımcılar Kapadokya’nın yerli ustalarının özgün teknikleriyle üretim deneyimine katılacak.

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ