Reklam
Reklam

Mısır’ın 5 bin yıllık gizemli tarihine yolculuk

Bir klasik haline gelen 5000 Yıllık Gizem: Mısır, 11-19 Aralık 2016 tarihleri arasında bir kez daha gezginlerin rotasını güneye, Nil Vadisi’ne çevirecek.

Mısır’ın 5 bin yıllık gizemli tarihine yolculuk
  • 17.11.2016
  • 1.603 kez okundu
Reklam

5000 Yıllık Gizem: MISIR

FEST Travel’ın bir klasik haline gelen programlarından 5000 Yıllık Gizem: Mısır, dünyanın en eski ve gizemli uygarlıklarından birinin günümüze uzanan gölgesinde unutulmayacak bir keşif gezisi… 11-19 Aralık 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek gezide, suyun yaşam verdiği kutsanmış Nil Vadisi’ni lüks bir nehir gemisiyle geçeceksiniz.

misirin-tarihi-gezisiFEST Travel’ın yaklaşık 20 yıldır düzenlediği Mısır gezileri, her dönemde gezginlerin en çok rağbet gösterdiği programlardan biri oldu.

Dünyanın 7 Harikası’ndan biri olan Giza Piramitleri ve piramitleri korumak amacı ile yapılmış Giza Sfenksi, dünyanın en büyük antik dini mekânı Karnak ve görkemli Mısır mimarisinin Nil Nehri kıyısındaki en zarif örneklerinden Luksor tapınakları, Krallar Vadisi’nde yaklaşık 95 sene önce ortaya çıkarılmasından bu yana ününü “lanet” söylentisiyle pekiştiren Tutankamon’un Mezarı bu gezinin en unutulmayacak anılarına ev sahipliği yapacak. Ölüler Şehri ve Nil Vadisi’nin en güneyindeki kasaba olduğundan “Mısır’ın girişi” kabul edilen Assuan ise FEST’in farkları olarak ortaya çıkacak.

Lüks Nil nehir gemisinde ve 5 yıldızlı otellerde konaklama fırsatıyla sunulan bu program, tanrıları, tanrıçaları, tapınakları, kralları, firavunları, mezarları ve hazineleriyle; Hz.İbrahim’den Hz.Musa’ya, Akhenaton’dan Amon’a, Hz.İsa’dan Muhammed aleyhisselama, Firavun Ramses’ten Enver Sedat’a uzanan köklü bir tarihi önünüze serecek.

 

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ