Reklam
Reklam

Resim ve minyatürde detay sergisi

Reha Yalnızcık resimleri ve Raif Aydın’ın minyatürleri, ”Detay” adlı sergide, 27 Nisan 2019 Cumartesi günü sanatseverlerle buluşacak.

Resim ve minyatürde detay sergisi
  • 23.04.2019
  • 700 kez okundu
Reklam

REHA YALNIZCIK VE RAİF AYDIN’IN ESERLERİNDEN OLUŞAN SERGİ, 27 NİSAN’DA ARTEV SANAT GALERİSİ’NDE AÇILACAK

Artev Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilecek sergide, Yalnızcık ve Aydın’ın son dönem çalışmalarından oluşan yaklaşık 40 eser yer alacak.
Reha Yalnızcık’ın, başarılarla ve ödüllerle geçen grafik sanatı çalışmaları 1980’li yıllara kadar sürdü. Sanatçı, İstanbul’da açtığı ”Doğa ile Haşır Neşir” sergisiyle başladığı özgün resim serüveninde, günümüze kadar birçok kişisel sergi gerçekleştirdi, grup ve karma sergilere katıldı. Sanatçının yurtiçi ve yurtdışında çeşitli yayınlarda, UNICEF ürünlerinde yapıtları yer aldı. Eserlerinde yalın ve dingin doğa betimlemeleriyle öne çıkan sanatçı, yumuşak renk seçimleriyle doğanın eşsiz, hassas, kırılgan dengesini vurgulamakta…

İstanbul minyatürleriyle tanınan Raif Aydın ise ince ve detaylı klasik minyatür tekniğini modern resim yorumlarıyla birleştiriyor. İzleyicide renkler ve detaylarda kaybolma duygusu yaşatan sanatçı, sevdiği kenti, denizi, gemileri, martılarıyla turkuaz renk içinde buluşturmayı tercih ediyor. 2011 Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması’nda Minyatür Ödülü’nü kazanan sanatçının yurtiçi ve yurtdışı koleksiyonlarda çok sayıda eseri bulunmaktadır
Yalnızcık ve Aydın’ın kendi renk ve yorumlarıyla düşlerini anlattıkları sergi, 15 Mayıs 2019 tarihine kadar, pazar ve pazartesi günleri dışında 11.00-18.00 saatleri arasında gezilebilir.
Açılış: 27 Nisan 2019 Cumartesi Saat 16.00-19.00
Bilgi İçin: Nilgün Böcekci (0532 367 78 84)

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ