Reklam
Reklam

SİNEMADA BU HAFTA: (8/OCAK/2016)

VİZYONA YENİ GİREN FİLMLER: Amman Hocam 1 (Les Profs), joy (yabancı film), Sevimli Tilki (Agent F.O.X.), Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed),  The Hateful Eight (yabancı film), Büyük Açık (The Big Short) // Tuncay Şerif

SİNEMADA BU HAFTA: (8/OCAK/2016)
  • 08.01.2016
  • 1.079 kez okundu
Reklam

joy111

FAVORİ FİLMİN KÜNYESİ

Orijinal ismi: JOY

Süre: 123 dk.

Yönetmen:

David O. Russell

Tür: Biyografik, Dram, Komedi

Yapım: ABD

Oyuncular:  Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Bradley Cooper, Edgar Ramirez, Virginia Madsen

Dağıtım: The Moments Entertainment

***

SİNEMADABU HAFTA: (8/OCAK/2016)

Hazırlayan: Tuncay ŞERİF   // tuncayserif@gmail.com // sinema@kulturgazetesi.com

 

VİZYONA YENİ GİREN FİLMLER: Amman Hocam 1 (Les Profs), joy (yabancı film), Sevimli Tilki (Agent F.O.X.), Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed),  The Hateful Eight (yabancı film), Büyük Açık (The Big Short) // Tuncay Şerif

Haftanın favori filmi: JOY

Biz bu günlere sabırla ve tevazu ile sıkı çalışarak geldik. Bu yüzden asla dünyanın size borçlu olduğunu düşünmeyin. Borçlu değil.” Joy

JOY dört jenerasyondur yükselişe geçen bir ailenin kızı olan Joy’un; kendi hedeflerine ulaşabilmek adına yeni kurallar ile şekillendirdiği kişisel rotasını konu alıyor.

Evinden alışverişin mucidi ve yükselmesini sağlayan en ünlü isim Joy Mangano’nun hayatının anlatıldığı JOY, gerçek bir aile ve şirket patronunun, affı olmayan ticari dünya ile karşılaşmasını konu alıyor. Aile içinde ve dışında, dostların düşman, düşmanların dost olduğu bir dünyada , Joy’un iç dünyası ve hayal gücü onu karşılaştığı bu fırtınalardan sıyırıyor. Yıkılmak üzere olan bir aileye sahip genç bir kızın liderlik basamaklarını adım adım çıkmasının öyküsü. Bu sadece Joy’un hikâyesi değil. Bu aynı zamanda aile, hayal gücü, kendine duyduğun inanç, başarının acımasızlığı ve başarıyı yakalamanın insan için anlamı hakkında bir hikâye. Joy’un değişimi müthiş. Hayat şartları onu, savunmasız ve mütevazi kişilikten, soğuk ve güçlü bir kişiliğe getiriyor.Yükselmeye zorlanılan ve aynı zamanda etrafındakilere dikkat etmesi gereken Joy, ihaneti, hainliği, masumiyetin kayboluşunu ve aşk yaralarını tecrübe ediyor. Bir kadının affı olmayan iş dünyasının içinden sıyrılması ve bu kaosun içerisinde bulduğu gizemli mutluluk kaynağının hikâyesi. Filmin ana teması olarak, bir insanın sonsuz engellere ve kendini aradığı yolun çok uzun olmasına rağmen, anlamlı, mutlu bir hayata sahip olabileceği anlatılıyor.

HAFTANIN DİĞER FİLMLERİ

Sevimli Tilki

Ge Shuiying’in yönettiği, 3D animasyon filmi Sevimli Tilki’nin (Agent F.O.X.), müthiş macerası sinema salonlarında çocuk izleyicileri bekliyor.  MC Film dağıtımıyla Horizon International tarafından vizyona çıkarıldı.

Creed: Efsanenin Doğuşu

Ryan Caagler’in yönettiği ve Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson ile Phylicia Rashad’ın oynadığı Creed: Efsanenin Doğuşu (Creed), 08 Ocak 2016’da Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarıldı.

Adonis Johnson, henüz dünyaya gelmeden önce ölen Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu olan ünlü babasını hiç tanımamıştır. Yine de, kanında boks olduğuna hiç şüphe yoktur. Bu yüzden, Apollo Creed’in yeni ama sağlam bir boksör olan Rocky Balboa ile efsanevi maçını yaptığı yere, Philadelphia’ya gider. Adonis, Philadelphia’ya vardığında, Rocky Balboa’yı bulur ve kendisinden antrenörü olmasını ister.

The Hateful Eight

Quentin Tarantinoi’nun yönettiği ve Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh ile Walton Goggins’in oynadığı The Hateful Eight, 08 Ocak 2016’de Pinema Film dağıtımıyla Pinema Film tarafından vizyona çıkarıldı.

Kış soğuğu yaşayan Wyoming’den geçen posta arabasında cellat Ruth ve yakaladığı kaçak Domergue vardır. Yolda Warren ve Mannix’le tanışırlar. Tipide yollarını kaybeden Ruth, Domergue, Warren ve Mannix, konaklama yeri olan Minnie’s’e sığınır. Onları dört yabancı, Bob, Mobray, Gage ve Smithers karşılar. Fırtına, konaklama yerini etkisi altına alırken, sekiz gezgin, Red Rock’a varamayacaklardır.

Büyük Açık

Adam McKay’in yönettiği ve Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling, Brad Pitt, Rudy Eisenzopf ile Casey Groves’in oynadığı Büyük Açık (The Big Short), 08 Ocak 2016’da UIP Filmcilik dağıtımıyla UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarıldı.

Sektör dışından dört kişi ülkedeki büyük bankaların, medyanın ve hükümetin görmekten kaçındığı şeyi, ekonominin küresel çöküşünü gördüğünde akıllarına farklı bir fikir gelmişti: Büyük Açık. Cesur yatırımları, onları her şeyi ve herkesi etraflıca sorgulamalarının gerektiği modern bankacılığın karanlık, hassas noktasına kadar götürmüştü. Film, Michael Lewis’in çok satan kitabına ve gerçek bir hikâyeye dayanıyor.

Amman Hocam 1

Üniversite yerleştirme sınavlarında tutturduğu % 12 başarı oranı ile bir kenar mahalle lisesi değerlendirme sonucu o yılın en kötü okulu seçilmiştir. En iyi öğretmenlerin bile başarısız olduğu bu okulda kurumu kurtarmak için kolları sıvayan yetkililer yaratıcı bir fikir ortaya atarlar: En Kötü Öğrenciler vs. En Kötü Öğretmenler. Bu benzersiz stil velileri pek memnun etmese de öğrencilerin ilgisini çeker.

Pierre François Martin Laval’ın yönettiği ve Christian Clavier, Isabelle Nanty, Kev Adams ile François Morel’in oynadığı Amman Hocam 1 (Les Profs), 08 Ocak 2016’da Özen Film dağıtımıyla Özen Film tarafından vizyona çıkarıldı.

 

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ