Reklam
Reklam

SİNEMADA BU HAFTA (22 OCAK 2016)

VİZYONA GİREN YENİ FİLMLER: Diriliş (The Revenant); Köstebekgiller: Gölge’nin Tılsımı; Karlar Kralı Norm (Norm of the North); Dedemin Fişi; Şevkat Yerimdar 2: Bizde Sakat Çok; Şafakla dönenler; Gençlik (Youth); Çılgın İhtiyar (Dirty Grandpa)

SİNEMADA BU HAFTA (22 OCAK 2016)
  • 22.01.2016
  • 984 kez okundu
Reklam

Hazırlayan: Tuncay Şerif

sinema@kulturgazetesi.com

tuncayserif@gmail.com

 diriliş

HAFTANIN FİLMİ

Diriliş

(The Revenant)

Tür: Aksiyon, Macera

Yönetmen: Alejandro González Iñárritu

Senaryo: Michael Punke’nin romanından esinlenen Mark L. Smith, Alejandro G. Iñárritu.

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson, Will Poulter

Yapımcı: Arnon Milchan, Steve Golin, Alejandro G. Iñárritu, Mary Parent, James W. Skotchdopole, Keith Redmon

Dağıtım: The Moments Entertainment

Filmin konusu:

Gerçek olaylardan esinlenilen Diriliş, bir adamın epik hayatta kalma mücadelesi ve insan ruhunun sıradışı gücünün sürükleyici hikâyesi, olağanüstü görselleriyle seyircisine muhteşem bir sinema deneyimi yaşatıyor.  Hugh Glass (Leonardo di Caprio) adındaki efsanevi bir tuzakçının, bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralandıktan sonra, kendi ekibi tarafından ölüme terk edilmesini anlatıyor. Hayatta kalma mücadelesinde Glass, çok güvendiği John Fizgerald (Tom Hardy) tarafından uğradığı ihanet sebebiyle büyük keder içerisindedir. İradesi ve ailesine duyduğu sevgi sayesinde, sert bir kışı atlatmalı ve intikamını almalıdır.

 

HAFTANIN DİĞER FİLMLERİ

Köstebekgiller: Gölge’nin Tılsımı

Türk yapımı gerçek ve animasyon karakterlerin bir arada olduğu animasyon – kurmaca film  olan Köstebekgiller: Gölge’nin Tılsımı’nda kahramanlarımız yine maceradan maceraya koşacaklar. Sömestr tatilinde çocuklar için eğlenceli bir film.

Kudret Sabancı’nın yönettiği filmde İnci Türkay, Ali Nuri Türkoğlu, Janset, Asena Keskinci, Yiğit Ege Yazar ile Ayla Algan’ın oynuyor. Filmin çizgi Kahramanlarını ise, Gökçe, Yavuz Seçkin, Mustafa Oral, Gizem Gülen, Sabanur Aksoy ile Mehmet Güler’in seslendiriyor. Warner Bros. dağıtımıyla Arzum Film Animasyon tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Karlar Kralı Norm

Norm Kutup ayıları içinde farklı bir karaktere sahiptir.  Kutuplara turistik seyahat eden insanlara kafaya takmıştır. Kendi halinde yaşayan Norm’un yaşam alanına lüks bir otel yapmaya kalkan çılgın bir iş adamıyla bir hesabı vardır. Yaşam alanı olan kutupları, turistik bir mekân olmaktan kurtaracaktır. Norm ve arkadaşları New York’a gelerek iş adamını durdurmak için bin bir maceraya atılır. Trevor Wall’ın yönettiği animasyon film Karlar Kralı Norm (Norm of the North), Mars Dağıtım dağıtımıyla Medyavizyon Film tarafından vizyona çıkarıldı.

 

Dedemin Fişi

Malatyalı Çirci Ailesi’nin dedeleri ölüm döşeğindedir.  Beyin ölümü gerçekleşmiş aile reisi Salih Çirci’nin fişinin çekilmesine karar vermek üzere tüm aile üyeleri bir araya gelir. Dört bir yana dağılmış, her biri küçük hesaplara, büyük hayallere, saflıkla kurnazlık arasında sıkışmış vicdanlara sahip Çirçi’lerin daha fiş çekilmeden ortaya çıkan miras kavgaları birbirinden komik olaylara sebep olur. Meltem Bozoflu’nun yönettiği filmde Onur Buldu, Alper Kul, Erdem Yener, Onur Atilla, Meltem Yılmazkaya, İrem Sak, Özge Borak, Doğa Rutkay, Ali Sunal oynuyor. Dedemin Fişi, UIP Filmcilik dağıtımıyla BKM Film tarafından vizyona çıkarıldı.

 

Şevkat Yerimdar 2: Bizde Sakat Çok

Şevkat, düğün yapmak için dedesinden kalan evini satmak üzere Ankara’ya gider. Niyeti evi satıp hemen dönmektir. Fakat rüyasında dedesini görür evi satmaktan vaz geçer.  Gittiği yerde talihsiz aşık Sarper arabasının önüne atlayınca Şevkat’in planları altüst olur. Şevkat, kız tarafından dayak yiyen Sarper’in hesabını sormak için kahveyi basar ve macera başlar. Bülent İşbilen’in yönettiği filmde Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Mustafa Bilgin, Aslı İnandık, Cezmi Baskın, Numan Çakır, Şahin Aktaş ile Bahadır Tokmak oynuyor.  Şevkat Yerimdar 2: Bizde Sakat Çok, MC Film dağıtımıyla Uğur Film tarafından vizyona çıkarıldı.

 

Şafakla Dönenler

Baba ve oğul seyyar satıcılıkla geçim derdindedir. Baba ve oğul gecenin acımasızlığı ve soğuğun sertliği karşısında işe koyulurlar. El arabaları ile büyük dükkânlardan yeşillik alarak karanlık duvar dibinde satmaya çalışırlar. Seyyar satıcılık yaptıkları için Belediye zabıtaları onları rahat bırakmaz. Gece boyunca zabıtalardan kaçarak mal satmaya çalışırlar. El arabaları çalınır. Gecenin sonunda onların dertleri acaba bitecek mi? Murat Eroğlu’nun yönettiği filmde Mehmet Ünal, Kadir Selçuk, Gürkan Korkmaz ile Emre Kentmenoğlu oynuyor.  Şafakla Dönenler, Paradoks Film tarafından vizyona çıkarıldı.

 

Gençlik

Fred ve Mick, İsviçre Alpleri’nde bir otelde uzunca bir tatile çıkar. Fred, emekliye ayrılmış ünlü bir besteci ve orkestra şefidir. Mick ise son filminin senaryosu için bir grup gençle yoğun bir yazım sürecindedir. Fakat yaşlılık onlar için birçok şeye engel gibidir. Gençlik günleri onlar için artık çok gerilerde kalmıştır. Film, yaşlanma ve gençliğin çarpışmasını bu iki insanın dünyasından perdeye taşıyor. Paolo Sorrentino’nun yönettiği filmde Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz ile Paul Dano oynuyor. Gençlik (Youth), M3Film dağıtımıyla Mars Production tarafından vizyona çıkarıldı.

 

Çılgın İhtiyar

Kötü örnek bir dedenin torunu ile olan yolculuğu konu ediliyor. Avukat Jason Kelly, sevgili babaannesi öldüğünde, düğün hazırlığının son safhalarındadır. Büyük güne bir hafta kalsa da, herkes 40 yıllık evliliğinin ardından ilk kez yalnız kalan dedesi Dick için endişelenmektedir. Cenazeden sonra Dick, Jason’dan ertesi gün kendisini, kaybettiği eşinin yasını tutmak için Florida’daki eve götürmesini ister. Jason dedesinin isteğini kabul etmek zorunda kalır ve yola çıkarlar. Dan Mazer’in yönettiği filmde Robert De Niro, Zac Efron, Zoey Deutch ile Julianne Hough oynuyor. Çılgın İhtiyar (Dirty Grandpa), Pinema Film dağıtımıyla Pinema Film tarafından vizyona çıkarıldı.

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ