Reklam
Reklam

SİNEMADA BU HAFTA (12 Şubat 2016)

VİZYONA GİREN YENİ FİLMLER: Dünyanın En Güzel Kokusu (Türk filmi), Sessiz Çığlık (Louder Than Bombs), Danimarkalı Kız (The Danish Girl), Melun (Türk filmi), Aşkın Seçimi (The Choice), Hesapta Aşk Türk filmi), Deadpool (Yabancı film)

SİNEMADA BU HAFTA (12 Şubat 2016)
  • 12.02.2016
  • 1.032 kez okundu
Reklam

Hazırlayan: Tuncay Şerif

tuncayserif@gmail.com

sinema@kulturgazetesi.com

kultursanat@kulturgazetesi.com

 

 AŞKIN SEÇİMİ

Orijinal adı: The Choice

Tür : Dram,  Romantik

Yapım : 2016 – ABD

Yönetmen : Ross Katz

Senaryo : Nicholas Sparks,  Bryan Sipe

Oyuncular : Teresa Palmer,  Benjamin Walker,  Maggie Grace,  Alexandra Daddario,  Tom Wilkinson

Yapımcı : Nicholas Sparks,  Peter Safran

 

Aşkın Seçimi

Travis, bir kadınla ciddi bir ilişki yaşamanın yaşam tarzını kısıtlayacağına inanmaktadır. Enerjik tıp öğrencisi Gabby Holland’ın, kadınların karşı koyamadığı Travis Shaw’a komşu olması, ikiliyi asla hayal edemeyecekleri romantik bir yolculuğa sürükler. Gabby iİe Travis evlenirler.  Ta ki karşı koyulmaz bir arzu, aykırı çiftin planlanmış hayatlarını alt üst edene kadar.

Filmin yönetmeni:Ross Katz. Oyuncular: Benjamin Walker, Teresa Palmer, Maggie Grac, Tom Wilkinson. Aşkın Seçimi (The Choice), Mars Dağıtım dağıtımıyla Esen Entertainment tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

 

Mel-Un

Bir kasabada üç harflilerin tasalluta uğrayan bir genç korkutucu olaylar yaşamaktadır. Bundan haberdar olan kasaba halkı hoca ile birlikte çare aramaktadır. İçine cin giren bu genç kızın yaşadığı psişik ruh halinin şeytani güçler tarafından yönetilmesi etrafa korku salar. Herkes tehlikededir.

Filmin yönetmeni Zafer Kaya. Filmde Zehra Özarslan Çelen, Ayşen Kurç, Fevzi Altunbulak, Harun Kızılaslan ile Hülya Kocabıçak rol alıyor. Mel-Un filmi, MC Film dağıtımıyla Zayka Yapım tarafından vizyona çıkarılıyor.

Sessiz Çığlık

Fotoğrafçı Isabelle Reed’in ölümünün üçüncü yılında anısına düzenlenen fotoğraf sergisi, ailenin büyük oğlu Jonah’ın ailesinin yanına dönmesini sağlar. Jonah günlerini görüşmekten kaçındığı babası Gene ve yıllardır görmediği kardeşi Condrad ile geçirmek zorunda kalır. Gene, iki oğlunu aynı çatı altında bir araya getirerek aralarındaki ilişkiyi kuvvetlendirmeye, farklı sebeplerden kendisinden hoşlanmayan oğullarıyla ilişkilerini düzeltmeye çalışır.

Filmin yönetmeni: Joachim Trier. Oyuncular: Gabriel Byrne, Isabelle Huppert, Jesse Eisenberg, Devin Druid. Sessiz Çığlık filmi (Louder Than Bombs), M3 Film dağıtımıyla Bir Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

Danimarkalı Kız

David Ebershoff’un kitabından uyarlanan Danimarkalı Kız, Lili Elbe ve Gerda Wegener’in (Oscar ödüllü Eddie Redmayne ile Alicia Vikander tarafından canlandırılan)  özel yaşamlarından esinlenen çarpıcı bir aşk hikâyesi. Yönetmeni Oscar ödüllü Tom Hooper olan film, Lili’nin bir transgender olarak çığır açan yolculuğunu ve Gerda ile olan evliliklerini konu alıyor.

Filmin yönetmeni: Tom Hooper. Oyuncular:  Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Ben Whishaw, Sebastian Koch, Amber Heard,  Matthias Schoenaerts. Danimarkalı Kız (The Danish Girl), UIP Filmcilik dağıtımıyla UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarılıyor.

Dünyanın En Güzel Kokusu

Aşkın tükendiğine inanan Hakan ve en iyi arkadaşı Derya, büyüyen bir çocuk özlemi duymaktadır. Ve bir gün Hakan, ikisinin evlenip bir çocuk yapmalarını teklif eder. Her şey geleneklere uygun olacak, çocuk doğduktan sonra ise ayrılacaklar ve çocuklarını, ayrı yaşayan anne baba gibi büyüteceklerdir. Derya teklifi önce kabul etmez, ancak nedense bir gün teklifi kabul eder.

Uğur Yağcıoğlu’nin yönettiği filmde Tuba Ünsal, Rıza Kocaoğlu, Burak Altay ile Esra Ruşan rol alıyor. Dünyanın En Güzel Kokusu filmi, Bir Film dağıtımıyla Endemol Shine Türkiye – Böcek Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

Hes@pta Aşk (Hesapta Aşk)

Sosyal medyada tanıştığı sevgilisini görmek için İstanbul’a kaçmayı planlayan Ezgi’nin yakın arkadaşı Didem ile yaptığı plana, anne zoruyla kardeşi Musti’yi dahil etmek zorunda kalmasıyla karışan tatil planları, İstanbul’da hayatlarının sürprizi ile karşılaşmaları ile devam ediyor. Ezgi ve Mert’in sosyal medyada başlayan aşkları, günümüz gençliğinin sosyal medya yaşantısına bakış atıyor.

Filmin yönetmeni: Gönenç Uyanık. Oyuncular: Meriç Aral, Derya Şensoy, Fırat Altunmeşe ile Burak Tozkoparan.  Hesapta Aşk filmi, Mars Dağıtım dağıtımıyla Depo Film – İmaj Yapım tarafından vizyona çıkarılıyor.

Deadpool

Marvel Comics’in en alışılmadık anti-kahramanı Deadpool, eski bir Özel Kuvvet askeri olan Wade Wilson’un, üzerinde uygulanan zorlu bir deneyin onu hızlandırılmış kendini iyileştirme gücü ve alt egosuyla başbaşa bırakmasının hikâyesi. Yeni yetenekleri ile donanmış, kara ve karmaşık bir mizah anlayışına sahip olan Deadpool, hayatını neredeyse sona erdiren adamı avlamak için harekete geçiyor.

Filmin yönetmeni: Tim Miller. Oyuncular: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein, Gina Carano. Deadpool filmi, The Moments Entertainment dağıtımıyla The Moments Entertainment tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ