Reklam
Reklam

Sinemada Bu Hafta (1 Ocak 2016)

VİZYONAGİREN FİLMLER: Deephan, Kocan kadar konuş (yerli film), Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası (Alvin and the Chipmunks: Road Trip), Denizin Ortasında (In the Heart of Sea), Baskın: Karabasan (yerli film), Sadakat (yerli film)

Sinemada Bu Hafta (1 Ocak 2016)
  • 01.01.2016
  • 1.281 kez okundu
Reklam

Hazırlayan: Tuncay Şerif

tuncayserif@gmail.com

sinema@kulturgazetesi.com 

SİNEMADA BU HAFTA  3’ü yerli olmak üzere 6 film vizyona giriyor.

VİZYONA YENİ GİREN FİLMLER: Deephan, Kocan kadar konuş (yerli film), Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası (Alvin and the Chipmunks: Road Trip), Denizin Ortasında (In the Heart of Sea), Baskın: Karabasan (yerli film), Sadakat (yerli film)

FAVORİ FİLMİN KÜNYESİ

DHEEPAN

Tür : Dram

Süre: 109 Dak.

Yapımı : 2015 – Fransa

Yönetmen : Jacques Audiard Rottiers,  Marc Zinga

Senaryo : Jacques Audiard,  Thomas Bidegain

Oyuncular : Jesuthasan Antonythasan  ,  Kalieaswari Srinivasan  ,  Claudine Vinasithamby  ,  Vincent

Dağıtım: M3 Film

İthalat: Filmartı Film

Yönetmen yorum: “Toplumda farklı konumlardaki insanların durumu hep ilgimi çekmiştir. Biz kafede otururken gül satmaya çalışan o insanlar nasıl yaşıyorlar ve nereden geliyorlar acaba? Bu filmle biraz da olsa onların durumuna olumlu katkı sağladıysam, ne mutlu bana.” – Jacques Audiard

Aşkı, sevgiyi, savaşmayı ama en çok da aile olabilmeyi bize baştan öğreten, son dakikasına kadar nefeslerinizi tutarak izleyeceğiniz, yılın Altın Palmiye ödüllü filmi.

FİLMİN KONUSU:

Başta Coen kardeşler ve Xavier Dolan olmak üzere tüm Cannes jürisini kendine hayran bırakan PAS VE KEMİK ve YERALTI PEYGAMBERİ filmleriyle tanıdığımız Jacques Audiard’ın Cannes’ın büyük ödülünü kazanan son filmi, Paris’te Sri Lankalı üç mülteci üzerinden tüm dünyadaki sığınmacıların çektiği zorlukları ele alıyor. Filme adını veren Dheepan’ı 1980’lerde Tamil Kaplanları’nda çocuk asker olan romancı Antonythasan Jesuthasan canlandırıyor. Sri Lanka’da sona eren iç savaştan kaçabilmek için Dheepan, bir kadın ve bir kız çocuğuyla bir aileymiş gibi davranarak mülteci olarak Fransa’ya gider. Paris dışındaki bir toplu konuta yerleştirilen üçlü, bir yandan göçmen olarak kültür çatışmasını aşmaya çalışırken bir yandan da gündelik şiddetle ve “ailevi” meselelerle uğraşmak zorunda kalacaktır.

HAFTANIN DİĞER FİLMLERİ

Kocan Kadar Konuş: Diriliş

Evin güzel kızı Efsun, hayatının aşkı Sinan’a evlenme teklif eder ve düğün süreci başlar. Ancak, her genç kızın kâbusu aileler, Efsun ve Sinan’ın hikâyesine de gölge eder. Kendi doğrularını direten aile bireylerine karşı Efsun direnir. Film Efsun ve Sinan’ın cesaretinin komediyle buluştuğu hikâyesi.

Kıvanç Baruönü’nün yönettiği filmde  Ezgi Mola, Murat Yıldırım, Hümeyra ile Nevra Serezli oynuyor. Kocan Kadar Konuş: Diriliş, UIP Filmcilik dağıtımıyla BKM Film tarafından vizyona çıkarıldı.

Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası

Sevimli sincaplar Alvin, Simon ve Theodore, Dave’in yeni sevgisiliyle evlenmelerine mani olmak isterler. New York’ta evlenme teklifi edeceğini düşünmeye başlarlar. Şimdi önlerinde Dave’i bu kararından vazgeçirip arkadaşlarını kaybetmeyi ve berbat bir üvey kardeşe sahip olmasını önlemek için sadece üç günleri vardır. Walt Becker’in yönettiği filmde; Jason Lee, Tony Hale, Kimberly Williamss Paisley ile Justin Long rol alıyor.  Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası (Alvin and the Chipmunks: Road Trip), The Moments Entertainment dağıtımıyla The Moments Entertainment tarafından vizyona çıkarıldı.

Denizin Ortasında

Denizin Ortasında filmi bu karşılaşmayı takip eden dehşet verici olayları konu alıyor. 1820 kışında, New England balina gemisi Essex kimsenin inanamayacağı bir şeyin saldırısına uğradı: Neredeyse insanlara özgü bir intikam dürtüsüne sahip, dev cüsseli bir balina. Kendisine saldıranları denizin ortasında bir adaya hapsetti. Gerçek bir deniz felâketi olan olay Herman Melville’in Moby Dick’ine ilham kaynağı olacaktı. Ama roman hikâyenin yalnızca yarısını anlattı. Ron Howard’ın yönettiği filmde; Chris Hemsworth, Benjamin Walker, Cillian Murphy ile Tom Holland’ın oynadığı Denizin Ortasında (In the Heart of Sea), Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarıldı.

Baskın: Karabasan

Baskın, 5 polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine gittikleri terk edilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu ediyor5 polis bir gece devriyesi esnasında gelen acil yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri yerde, kendilerini dış dünyayla iletişimleri kesilmiş bir şekilde eski bir Osmanlı karakolu harabesinin karşısında buluyorlar. Bu gece gizemli bir kabus ağının içine düştükleri andır. Onları ummadıkları korkunç tehlikeler beklemektedir. Can Evrenol’un yönettiği korku türündeki filmde; Ergun Kuyucu, Görkem Kasal, Fatih Dokgöz ile Muharrem Bayrak oynuyor. Baskın, Chantier Films dağıtımıyla MO Film tarafından vizyona çıkarıldı.

SADAKAT

Asfalt Çiçekleri filmiyle izleyiciyle buluşan Kamil Koç’un yeni filmi, dört karakterin umudu arayış hikayesini konu ediniyor. Bilal Kalyoncu’nun yapımcılığını üstlendiği dram türündeki filmin başlıca rollerinde ise Ahmet Saraçoğlu, Melih Selçuk, Ayfer Dönmez ve Haldun Boysan bulunuyor.

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ