Reklam
Reklam

Aşık Şeref Taşlıova anıldı

UNESCO İnsan Hazinesi ve Onursal Bilim Doktoru unvanlı ve geçen yıl hayata veda eden Aşık Şeref Taşlıova Beykoz’da saygı gecesiyle anıldı.

Aşık Şeref Taşlıova anıldı
  • 15.12.2015
  • 1.309 kez okundu
Reklam

Aşık Şeref Taşlıova anma gecesi bannerAşık geleneğinin ülkemizdeki önde gelen temsilcilerinden, UNESCO İnsan Hazinesi ve Onursal Bilim Doktoru unvanlı ve geçen yıl hayata veda eden Aşık Şeref Taşlıova Beykoz’da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde saygı gecesiyle anıldı.

Şeref Taşlıova’nın adını yaşatmak, sözlü kültürümüzün önemli değerlerinden aşık  geleneğini yeni nesillere tanıtmak amacıyla Beykoz Belediyesi tarafından tertip edilen gecede aşıklar tarafından Taşlıova anısına eserleri seslendirildi. Çırağı Aşık Korkmaz İkan, Aşık Yener Yılmazoğlu, Aşık Bayram Denizoğlu ve Aşık Nuri Çırağı tarafından seslendirilen Aşık Şeref Taşlıova eserlerini bu özel gecede seyirciler beğeni ile dinledi. 5 saat boyunca atışma, şiir ve türkülerin seslendirildiği gece âşıkların canlı performanslarıyla enfes bir şölene dönüştü.  Gecede ayrıca Taşlıova’yı anlatan bir de sunum yer aldı. Terlan Ajans’ın katkıda bulunduğu programın sunuculuğunu ise Ozan Baki Çetin yaptı.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ