Reklam
Reklam

1.Kısa film kolektifi başlıyor

1. Kısa Film Kolektifi, bu senenin ilk gösterimini 16-17 Ocak’ta Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

1.Kısa film kolektifi başlıyor
  • 21.12.2015
  • 883 kez okundu
Reklam

16-17 Ocak tarihlerinde Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan “1. Kısa Film Kolektifi”  organizasyonu tüm kısa filmleri izleyicilerle ücretsiz buluşturacak.

Kısa film sever amatör ve profesyonellerin farklı mekanlarda, zamanlarda ve organizasyonlarda yer alan kısa filmlerini, aynı programda izleme imkanına sunacak olan 1. Kısa Film Kolektifi, bu senenin ilk gösterimini 16-17 Ocak’ta Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Hilmi Etikan’ın yönetmiş olduğu Kısa Filmin Tarihi (1967-2006) adlı belgeselin gösteriminin de yapılacağı ve iki gün sürecek organizasyonda; 11. Akbank Kısa Film Festivali Seçkisi, Başka Sinema Seçkisi, Canlandıranlar Yetenek Kampı Seçkisi, Hisar Kısa Film Seçkisi’15, İFSAK Ulusal 21. Kısa Film Festivali Seçkisi, İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali Seçkisi, 10. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Seçkisi, 9.İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Ödül Alan Filmler Seansı izleyici ile buluşacak.
Festival söyleşilerle renklenecek
Birbirinden çarpıcı kısa filmlerin seyirciyle buluşacağı program, “Kolektif Muhabbet” bölümü ile daha da renklenecek.  Rıza Kıraç moderatörlüğünde kısa film yönetmenleriyle ve Canlandıranlar Derneği moderatörlüğünde, canlandırma filmlerin yönetmenleriyle söyleşilerin düzenleneceği organizasyonda, seçkilerde yer alan bazı filmlerin yönetmenleriyle de izleyenler sohbet etme imkânı bulabilecekler.
Programla ilgili daha detaylı bilgiye www.kisafilmkolektifi.com, www.kisafilmkolektifi.org sitelerinden ulaşılabiliyor.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ