Reklam
Reklam

Karikatür Yarışması Sergisi Eskişehir’de

32. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan karikatürleri, Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde 15 Şubat’a kadar gezilebilecek.

Karikatür Yarışması Sergisi Eskişehir’de
  • 27.01.2016
  • 1.745 kez okundu
Reklam

AYDIN DOĞAN Agim_Sulaj_Birincilik23332. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nın ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürleri, İstanbul ve Adana’dan sonra şimdi de Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sergilenmeye başlıyor. 26 Ocak açılan sergi, 15 Şubat’a kadar gezilebilecek. Aydın Doğan Vakfı tarafından 32 yıldır düzenlenen ve dünya karikatürünü evrensel bir boyutta ele alan Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması, bu yıl 66 ülkeden 787 sanatçı ve 2.289 karikatüre ev sahipliği yaptı.

Sergide, yarışmanın bu yılki birincisi Agim Sulaj (Arnavutluk), ikincisi Mohsen Nouri Najafi (İran) ve üçüncüsü Jalal Pirmarzabad’ın (İran) eserlerinin yanı sıra Başarı Ödülü alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler de yer alacak. Seçici Kurul aynı zamanda yarışmada, Alberto Morales Ajubel (İspanya), Angel Boligan Corbo (Küba), Moacir Knorr Gutterres (Brezilya), Musa Gümüş, Cemalettin Güzeloğlu, Ishimaru Hide (Japonya), Frank Hoffmann (Almanya), Jose Antonio Garci Nieto (Meksika), Didier Pizzi (Fransa), Saman Torabi (İran), Jugoslav Vlahovic (Sırbistan) ve Mikhail Zlatkovsky (Rusya)’i Başarı Ödülü’ne değer gördü.

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ