Reklam
Reklam

Expo 2016 Anadolu çocuklarından fotoğraflar

“Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa” projesi kapsamındaki Fotoğraf Yarışmasında Iğdır’dan Yasincan İpekçi birinci, Bolu’dan Çetin Solun ikinci, Adana’da Aleyna Bozol ise üçüncü oldu.

Expo 2016 Anadolu çocuklarından fotoğraflar
  • 22.01.2016
  • 1.051 kez okundu
Reklam

ANADOLU ÇOCUKLARI EXPO 2016 İÇİN DOĞAYI FOTOĞRAFLADI

 23 Nisan’da “Çiçek ve çocuk” temasıyla kapılarını açacak olan Türkiye’nin ilk EXPO’su, EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ile birlikte “Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa” projesi kapsamında düzenlediği Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Dereceye giren çocuklar, kadın çiftçi olan anneleriyle birlikte EXPO 2016 Antalya Uluslararası Botanik Sergisi’nin açılışına katılacak ve ödüllerini teslim alacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı ve EXPO 2016 Antalya Ajansının işbirliği ile Uluslararası Botanik Sergisi organizasyonun tanıtımını kırsal alana kadar duyurabilmek için Anadolu’da yaşayan kadın çiftçilerin çocuklarının katılımı ile 81 ilimizde düzenlenen “Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa” projesi kapsamındaki Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.

Uygulanan proje kapsamındaki yarışma sonucunda her ilde birinci seçilen fotoğrafların sahibi çocuklar 1’er adet Dijital Fotoğraf Makinesi ile ödüllendirildi. İllerden gelen il birincisi fotoğraflar ise jüri tarafından değerlendirilerek Türkiye birincisi, ikincisi ve üçüncüsü fotoğraflar belirlendi. Yapılan değerlendirme sonucu Iğdır’dan Yasincan İpekçi birinci, Bolu’dan Çetin Solun ikinci, Adana’da Aleyna Bozol ise üçüncü oldu.

Dereceye giren çocuklar, kadın çiftçi olan anneleriyle birlikte EXPO 2016 Antalya Uluslararası Botanik Sergisi’nin açılışına katılacak ve kendilerine ödüllerini teslim edilecek.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ