Reklam
Reklam

BİR MUSİBET BİN NASİHATTAN İYİ MİDİR ACABA ?

Misafir KALEM
Misafir KALEM
  • 28.09.2018
  • 371 kez okundu

GÜNGÖR ULUSOY

Uyan artık ey gafil Müslüman; “Sen şucusun, ben bucuyum” diye diye param parça olup taraflara bölünüyoruz. Bombalar hep bizim tepemizde patlıyor. Bu bombalar neden Fransa’da, Almanya’da, Belçika’da Hollanda’da, ABD de, İngiltere’de patlamıyor da sürekli İslam coğrafyasında patlıyor. Kan, göz yaşı, açlık, sefalet, acılar neden hep Müslümanların içinde yaşanıyor !? Yoksa biz Müslümanlar acıları kendimize yaşam biçimi olarak mı tercih ettik. Eğer öyle değilse neden düzelmiyoruz? Neden akıllanmıyoruz? Irak’ı, Suriye’yi Libya’yı Mısır’ı parçaladılar sıranın bize gelmesini mi bekliyoruz. 15 temmuzda bunu denemediler mi ? yoksa bir daha denemeyeceklerini mi zannediyoruz ?! Milletin oylarıyla iktidara gelen Menderes ve arkadaşlarını işbirlikçi CHP’nin eliyle 1961 de idam ettirenler bunlar değil miydi? 1980 öncesinde sağ sol kavgasıyla bizi bölmek istemediler mi? Her on yılda bir nefesimizi kesmediler mi? Yakın zamanda Türk-Kürt, Alevi-Sünni ayrımcılığıyla hassasiyetlerimiz kaşınmadı mı ? Şu sıralar sanal ekonomik kriz algısıyla, oltanın ucundaki dolara takılan balık olur muyuz sizce?
Girdi maliyetleri dövize endeksli olmayan ürünlerin bile art niyetli, fırsatçı kişiler tarafından fiyatlarının yükseltilmesi ve sosyal medya amigolarının “yangın vaar!” diye bağırması acaba gavura anladığı dilden cevap veren “diktatörü” kendi halkına boğdurma operasyonu olabilir mi he ne dersiniz? Saddam, Kaddafi, Mursi; her biri bu yöntemle tasfiye edilmedi mi? Dedemiz Abdülhamit’i beyaz Türklerle işbirliği yaparak deviren ve Osmanlı’yı parçalayan bunlar değil miydi? Yurt içi ve yurt dışı kaynaklı bu ve buna benzer saldırılarla üretimi durdurup bizi IMF ye dilenci yapmadılar mı? Diyelim ki bu gerçeklere karşı üç maymunu oynadık. Görmedim, duymadım, bilmiyorum. Yada deve kuşu gibi kafamızı kuma sokup bekledik. Bize doğru yaklaşan tehlikeyi ortadan kaldırır mı? Uyan artık uyan zaman daraldı. Ya zillet, ya İzzet!Unutma “gavurdan dost ayıdan post olmaz” sözü atalarımızın tecrübesiyle söylenmiş bir sözdür. Hala on yıllarca gol yemekten bıkmadık mı? Gelin artık golleri biz atmaya başlayalım. Aslında mason Demirel’in dikili taşa (siyonizmin en önemli sembollerinden biri) “dokunmayın yoksa altında kalırsınız” dediği gayri milli derin devletin (tüm vesayet odaklarının ) çökertilmesiyle bu goller atılmaya başlandı sayılır. Mesela; One minute, dünya beşten büyüktür(mayalanma aşamasının son demlerinde), Fırat kalkanı operasyonu, zeytin dalı harekatı, Barzani’ye referandum ayarı, bu önemli gollerden bazıları; teknik direktör iyi olunca daha nice nice goller atacağız inşallah. Tabi ki defansı sağlam tutmak kaydıyla. Yoksa bombaları top niyetine kalemizde gol olarak görmeye devam edeceğiz. Yazıktır günahtır bize; Şeytanın dostlarını yenmek bu kadar mı zor ?
Oysa Allah bakın ne buyuruyor;
(4/NİSÂ-76: İman edenler, Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler de tağût yolunda savaşırlar. O hâlde, siz şeytanın dostlarına karşı savaşın. Şüphesiz şeytanın hilesi zayıftır. (Diyanet İşleri, NİSÂ-76 meali)

10/09/2018

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ