Reklam
Reklam

Akvaryum’da bir sanat eseri; Picasso Balığı

SEA LIFE Akvaryum içerisinde bulunan 15 bin deniz canlısı arasında güzellik yarışması düzenledi.

Akvaryum’da bir sanat eseri; Picasso Balığı
  • 09.01.2016
  • 2.328 kez okundu
Reklam

SEA LIFE Akvaryum içerisinde bulunan 15 bin deniz canlısı arasında güzellik yarışması düzenledi, akvaryumun güzellik kraliçesi gerçek bir sanat eserini andıran Picasso Balığı seçildi. Şimdi SEA LIFE Akvaryum’un facebook hesabında düzenlediği yarışmada kendi hayalindeki Picasso balığını boyayan çocuklar akvaryum bileti kazanıyor.

Dünyaca ünlü ressam ve kübizm akımının öncüsü Pablo Picasso’nun adını taşıyan, ismini Picasso’nun eserlerine benzerliğinden alan Picasso Balığı yapılan oylama ile SEA LIFE Akvaryum’un en güzel balığı seçildi. Kübizm ile çizilen resimlerdeki geometrik formları adeta Picasso’nun fırçasından çıkmış gibi vücudundaki desenlerde taşıyan Picasso Balığı için tropik denizlerin sanat eseri demek mümkün.

SEA LIFE Akvaryum, hem çocukları deniz yaşamını koruma konusunda bilinçlendirmek hem de eğlendirmek için sosyal medyada başlattığı yarışma ile küçük ressamlardan hayallerindeki Picasso Balığı’nı çizmelerini istiyor. Sosyal medyada iki hafta sürecek olan yarışmada genç Picassolar önce kendi renkleri ile balıklarını boyayacak sonra sosyal medyadaki profillerinde paylaşacak ve en çok beğeni alan eser sahibi akvaryuma ücretsiz giriş bileti kazanacak.

En çok beğenilen 10 Picasso Balığı Avrupa’nın ilk ve tek dijital akvaryumunda canlanacak

PİCASSO BALIĞI YARIŞMASI

SEA LIFE Akvaryum’un resmi facebook hesabı www.facebook.com/SEALIFEIstanbul adresinden ulaşılabilen Picasso Balığı şablonunu 18 Ocak 2016 tarihine kadar boyayan SEA LIFE Akvaryum takipçileri arasından en çok beğeni alan 10 kişi, akvaryumdaki 15.000’in üzerindeki deniz canlısını ücretsiz görme ve diğer etkinliklerden faydalanma şansı yakalıyor. Ödül kazananlar aynı zamanda, Kore ve Avustralya’dan sonra ilk kez ve sadece SEA LIFE İstanbul’da olan dijital akvaryum ‘Resim Akvaryum’da, boyadıkları Picasso Balığı’nı canlı olarak yüzdürebilecekler ve hatta besleyebilecekler.  Avrupa’nın en yeni interaktif eğlencesi Resim Akvaryum sömestr tatili itibariyle SEA LIFE Akvaryum’da olacak.

Yarışmaya 18 yaşından küçükler katılamıyor ancak 18 yaş üstünde olanlar kendi profillerinden çocuklarına ait içerikleri paylaşıp onlar adına katılabiliyor. Yarışma katılım koşulları ayrıntılı olarak http://bit.ly/PicassoYarışmasıKatılımKoşulları adresinde yer alıyor.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ