Reklam
Reklam

2015’in Güven Veren Ünlüleri

En güvenilen ilk 10 ünlüden yalnızca ikisinin (Gülben Ergen ve Hülya Avşar) kadın olduğunu gördüğümüz sıralamada birinciliği alan isim Cem Yılmaz oldu.

2015’in Güven Veren Ünlüleri
  • 19.01.2016
  • 1.241 kez okundu
Reklam

Ipsos ve MediaCat işbirliğinde yürütülen ve tüketicilerin marka tercihlerinde tavsiyelerinin etkili olduğunu ifade ettikleri isimlerin listelenmesini sağlayan Celebrity Güven Endeksi’nin yıllık sonuçları açıklandı. Yılın sonuçlarına göre tavsiyesine güvenilen 10 ünlüden yalnızca ikisi kadınken, 2015’in en güvenilir ünlüsü geçen yıl ikinci sırada yer alan Cem Yılmaz oldu.

Kazanması ne kadar zorsa kaybetmesi bir o kadar kolay olan güven duygusu, gerek kişisel markalarıyla, gerekse işbirliği içinde oldukları markaların iletişim çalışmaları vasıtasıyla karşılaştığımız ünlüler için de dikkatle takibi yapılan, önemli bir veri.

Tüketicilere yöneltilen “Hangi ünlü kişinin tavsiyesi/önerisi sizin marka tercihinizde etkili olur?” sorusunun cevabını arayan Celebrity Güven Endeksi, bu yönüyle ünlüler ve sektörün diğer tüm oyuncularına anlamlı bir hikâye anlatıyor.

En güvenilen ilk 10 ünlüden yalnızca ikisinin (Gülben Ergen ve Hülya Avşar) kadın olduğunu gördüğümüz sıralamada birinciliği alan isimse Cem Yılmaz. Cem Yılmaz’ın bu pozisyonunu yıl içinde dört farklı dönemde gerçekleştirilen her araştırmada güven sıralamasında ilk üçte yer alan tek ünlü olmasıyla açıklamak mümkün.

Listenin ikinci sırasındaki isim olan Murat Boz da yılı ekrana geldiği projelerde izleyenlerle kuvvetli bir bağ kurarak geçirmiş olmalı. Geçtiğimiz yıl raporun sekizinci sırasında yer alan isim bu yıl anlamlı bir sıra değişikliğine imza attı. Güven endeksinin üçüncü sırasındaki ünlü isimse Karadayı dizisiyle hayranlarını artıran, 2015’te ise akıllı telefonu Venüs’le Vestel’in yüzü olarak karşımıza çıkan Kenan İmirzalıoğlu. Güvenilir isim olarak 4. Sırada Acun Ilıcalı, 5. Sırada ise Kıvanç Tatlıtuğ yer aldı. Son zamanlarda televizyon programında yaptığı hata ile gündeme gelen Beyazıt Öztürk ise ilk ona giremedi.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ