Reklam
Reklam

TAÇ “Bir de Sen Tasarla” yarışmasına başvurular başladı

Ev tekstil sektörünün lider markalarından TAÇ’ın bu yıl 14. kez düzenlediği “Bir De Sen Tasarla” yarışması için başvurular başladı.

TAÇ “Bir de Sen Tasarla” yarışmasına başvurular başladı
  • 27.01.2016
  • 739 kez okundu
Reklam
YARIŞMA
Ev tekstil sektörünün lider markalarından TAÇ’ın bu yıl 14. kez düzenlediği “Bir De Sen Tasarla” yarışması için başvurular başladı. “Nevresim Desen Tasarımı” kapsamında düzenlenen ve bu yıl “Zıtlıkların Uyumu” teması ile yola çıkan yarışma, Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Eğitim Fakülteleri’nin Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nde öğrenim gören lisans öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşiyor. Yarışmaya son başvuru tarihi ise 18 Mart 2016.
14. TAÇ Bir de Sen Tasarla yarışması kapsamında dereceye giren beş genç tasarımcı, maddi ödüllerin sahibi olurken, altı tasarımcıya da Mehmet Zorlu Vakfı Özel Bursu verilecek. Ayrıca ilk 3’e seçilen eser sahipleri, maddi ödüllerin yanı sıra, Maison&Objet Paris Fuarı’na Zorlu Tekstil Grubu’nun davetlisi olarak katılmaya hak kazanacak. Para ödüllerinin arasında yer alan Online Özel Ödülü kapsamında; yarışma sonlanıp kazanan projeler belli olduktan sonra, ilk 50’ye giren tüm projeler bir hafta boyunca www.birdesentasarla.com web sitesinde oylanacak. En çok oy alan proje, Online Özel Ödülü’nü almaya hak kazanacak.
Genç tasarımcılara birbirinden özel ödüller…
TAÇ’ın TETSİAD işbirliğiyle 14. kez düzenlediği “Bir De Sen Tasarla” yarışmasında genç tasarımcılar bu yıl zıtlıkların yarattığı uyumdan ilham alıyor. Yarışmada, birinciye 12 bin TL, ikinciye 9 bin TL ve üçüncüye ise 6 bin TL para ödülü verilecek. Yarışmada ayrıca, Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) tarafından bir kişi 4 bin TL ve Online Özel Ödülü’nü kazanan tasarımcı ise 3 bin 500 TL’nin sahibi olacak.
Bir De Sen Tasarla yarışması ile kesintisiz olarak 14 yıldır sanayi ve eğitim işbirliğine katkıda bulanan TAÇ, uluslararası pazara sunulabilecek, ev tekstilinde moda yaratabilecek özgün tasarımları ortaya çıkarmayı ve ev tekstili sektöründe “tasarımcı” kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmayı amaçlıyor. TAÇ’ın kurumsal sosyal sorumluluk projesi niteliğindeki yarışmasında geçen 13 yıllık süre içinde, 4 bin 500’e yakın eser jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek, toplam 160 tasarım ödüle layık görüldü. Kazanan tasarımlara verilen maddi ödüllerin yanı sıra 90’ı aşkın öğrenciye de burs sağlandı.
TAÇ, ayrıca dereceye giren eserleri üreterek, www.tac.com.tr adresinde online satışa sunmakta ve tasarımlara tüketici katalogunda da yer vermektedir. Toplam 11 kişinin ödüllendirileceği “Bir De Sen Tasarla” yarışmasına başvurular, 18 Mart 2016 tarihine kadar kabul edilecek. Yarışmada ödül kazanan tasarımcılar, Mayıs 2016’da İstanbul’da yapılacak ödül töreni ile açıklanacak.
14.TAÇ Bir De Sen Tasarla yarışması hakkında tüm detaylara, katılım şartları ve başvuru formuna www.birdesentasarla.com sayfasından ulaşmak mümkün. İlgilenen öğrenciler ayrıca fakülte sekreterliklerinden de yarışma şartnamesi ile başvuru formuna ulaşabilecek.

Etiketler: / / / / /

Antalya Büyükşehir Belediyesi Deniz Biyolojisi Müzesi’nde “Buzul Kıta Antarktika’dan Yansımalar” adlı fotoğraf sergisi açıldı.
Cemil Meriç Doğumunun 100’üncü Yılında Anıldı
Usta edebiyatçı ve düşünür Cemil Meriç'i, doğumunun 100'üncü yılında Zeytinburnu Belediyesi düzenlediği sempozyumla andı.
Cemil Meriç Doğumunun 100’üncü Yılında Anıldı
Usta edebiyatçı ve düşünür Cemil Meriç'i, doğumunun 100'üncü yılında Zeytinburnu Belediyesi düzenlediği sempozyumla andı. Anma programına Kültür ve Turizm Bakanı...
Diriliş Ertuğrul’u 173 ülkede milyonlar izliyor
TRT’nin reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul; Almanya, İngiltere, Hollanda, ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Rusya, Tayland, Mısır, Etiyopya, Kamboçya, Finlandiya...
Gürcistan’da “Ethno Fest – 2016” Festivali düzenlendi
Gürcistan başkenti Tiflis'te 1. Uluslararası Geleneksel El Sanatları ve Tasarım Festivali "Ethno Fest - 2016" düzenlendi. Yunus Emre standı birincilik...
Abdi İbrahim’in Edirne Dârüşşifası İyileştirme Projesi’ne Altın Havan Ödülü
Beş asırlık tıp tarihini gün ışığına çıkaran ve çağdaş müzecilik anlayışıyla Abdi İbrahim tarafından yenilenen Darüşşifa'yı bir yılda 235 bin...
Heyecanla beklenen Diriliş Ertuğrul yeniden başladı
Yapımcılığını Tekden Film’in yaptığı, senaryosunu Mehmet Bozdağ, Atilla Engin ve Aslı Zeynep Peker Bozdağ’ın yazdığı, Metin Günay’ın yönetmenliğini üstlendiği...
Altın Portakal’da en iyi film: TEREDDÜT
Yeşim Ustaoğlu’nun "Tereddüt" filmi uluslararası yarışma bölümünde ’en iyi film’ seçilirken, Ulusal Yarışmanın en iyi filmi "Mavi Bisiklet" oldu.
19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
19.Uluslararası İstanbul Kukla Festivali, 15-30 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.
EXPO 2016’da Eritre Milli Günü kutlandı
EXPO 2016 Antalya'nın simgesi olan Turkcell EXPO Kulesi de milli gün sebebiyle Eritre bayrağının renkleri olan kırmız, mavi ve yeşil...
Kurban Bayramı’nda tatilcilerin gözdeleri
Seyahat sektörünün pazarlama uzmanı, Only Travel Marketing, Kurban Bayramı’nda en çok rağbet gören tur paketlerini açıkladı.
Kanuni Sultan Süleyman” sergisi 6 Eylül’de açılıyor.
Yunus Emre Enstitüsü'nün tertiplediği "Kanuni Sultan Süleyman-Macaristan'da Kalan Yürek" isimli minyatür ve fotoğraf sergisi Macaristan'da açıılıyor.
Orta Asya’dan Anadolu’ya; Geleneksel Sporlar Yeniden Can Buluyor!
26 Ağustos 2016’da görkemli bir açılışla kapılarını açacak ve 3 gün boyunca hiç durmadan devam edecek Etnospor Kültür Festivali için...
Türkçe Yaz Okulu “Kültür Geceleri” Sakarya’da gerçekleşti
Programın son 1 haftasında öğrenciler İstanbul'da bir araya gelecek ve 27 Ağustos'ta gerçekleşecek "Türkçe Bayramı"nın akabinde Türkiye'ye veda edecekler.
1001 İcat Sergisi 15 Ağustos’a kadar Biruni Üniversitesi’nde…
İslam medeniyetinin bin yıllık Orta Çağ’da bilimsel ve kültürel farkındalığı artırmayı amaçlayan Uluslararası 1001 İcat Sergisi, Biruni Üniversitesi tarafından Türkiye'ye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ